Pozri sa do zrkadla a povedz mi, čo vidíš… Nie, nie… To, čo si myslíš, je nesprávna odpoveď! Si krásna. Áno, dievča, tebe to hovorím! Si nádherná.
Máš pár kíl navyše? Chceš mať väčšia prsia? Dlhšie vlasy? Iné zuby? Či dokonca rozmýšľaš o tom, že si dáš napichať pery? Ukazujú sa ti vrásky? Nie, nie, nie! Pozri sa, prosím, do zrkadla ešte raz. Si originál. Si unikát. Si krásna. 

Stále mi neveríš? Prosím, pozri sa na seba ešte raz. A hrdo zakrič : „Som so sebou spokojná!“
Je úplne jedno, čo si o tebe myslia, čo hovoria o tebe iní ľudia. Ja tú krásu v tebe vidím a ty mi musíš veriť. Jednoducho musíš, pretože tak to je. 

pinterest.com

Krása nie je to, čo udávajú média, to, čo udáva tvoja kamarátka či dokonca celé tvoje okolie. Krásna je každá jedna z nás. Už nikdy nebude nikto taký, ako si ty. Si jedinečná. 

Tvoje oči, tvoje nádherné vlasy… Tvoj úsmev a tá tvoja úžasná postava! A najmä to tvoje prekrásne vnútro… 

Prosím, netrýzni sa… 

Tá vychudnutá modelka na stránke časopisu s tým falošným úsmevom na tvári nie je to, čo sa mužom páči. Mužom sa páči jednoduchosť a najmä prirodzenosť. Nie je nič viac príťažlivejšie ako človek, ktorý sa má rád taký, aký je.

Viem, niekedy nie je ľahké byť vo svojom vlastnom tele. Niekedy máš zlú pleť, nanič vlasy či nevieš nájsť dokonalé oblečenie na dnešný deň. Chce to len odvahu prijať seba takú, aká si.

Ty si odvážna. Avšak nikdy nevyhovieš každému, nemôžeš byť pre každého dokonalá a tým stratiť samu seba. Buď sama sebou! Je dôležitou súčasťou tvojho života ostať sama sebou v každej chvíli. 

Nedovoľ, aby ti niekto podlomil sebadôveru. Musíš veriť v seba. Byť silnou. Každý jeden deň v roku.

pinterest.com

Maj sa rada… 

Maj sa rada taká, aká si. Pretože, ak sa nebudeš mať rada ty, ak nebudeš mať rada to, kým si, kto to urobí za teba? Raz príde niekto, kto v tebe uvidí to najlepšie, niekto, pre koho budeš dokonalá taká, aká si. 

Nebude riešiť tvoje kilá navyše. Nebude sa pozerať na to, či sa obliekaš podľa najnovších trendov a akú veľkosť podprsenky nosíš. Bude ťa milovať so všetkým. A hlavne – bude milovať tvoju dušu. Ale musíš najskôr milovať samu seba so všetkým, aby to niekto mohol urobiť rovnako.

A teraz, keď to už vieš…

Každé ráno, keď vstaneš a pozrieš sa do zrkadla, uvidíš seba. Usmeješ sa na seba. A povieš, aká krásna si. Povieš, že si dokonalá taká, aká si. Lebo už to vieš…

Tak sa usmej a ukáž svetu, aká krásna si!

Autor: Kristína Puziová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako správne milovať, aby nás to nezničilo?

Coverphoto: Photo by Dmitriy Frantsev on Unsplash

Facebook komentáre