Prajem si, aby si bol viac vďačný za maličkosti vo svete. Ako za úsmev okoloidúceho, ako za prianie pekného dňa, ako za zakývanie malého dievčatka, ako za opýtanie sa, ako sa máš, ako za pustenie niekoho pred seba pri pokladni, ako za slová dávaj si pozor. Prajem si, aby si bol za pár drobností vďačný, aby si v nich videl to čaro, tú dobrotu čo i ja. Moc si to prajem, lebo som zistila, že len vďačnosťou si ťa vďačnosť nájde. Prajem si, aby aj ty si bol taký a našli by sme sa v tomto veľkom bludisku nazývanom život.

Prajem ti, aby si sa viac tešil z toho, čo ti život ponúka. Aby si sa tešil, keď sa ráno zobudíš, aby si sa tešil, keď dostaneš svoju obľúbenú čokoládu, len tak… Aby si sa tešil, keď na teba niekto myslí, lebo ver mi, že v tomto svete plnom niekoľkých miliárd ľudí je niekto, kto na teba tak intenzívne myslí. 

unsplash.com

Možno ho nepoznáš a ani on teba, ale tak veľmi o sebe snívate, hľadáte sa, že sa vaše cesty prepojujú dookola, vaše mysle sa hľadajú… 

Ver mi, že tvoji priatelia na teba myslia, tvoja rodina… Ver mi, nie si sám a nikdy nebudeš, ver mi, že pri písaní týchto slov na teba myslím i ja, lebo každý sme odlišný, pritom sme všetci rovnakí. Prajem ti, aby si sa tešil, keď ti napíše ktokoľvek správu, lebo v tej sekunde myslel práve na teba, a čo je viac – ako myšlienka na niekoho? Prajem ti, aby si sa tešil, keď ti niekto podá papuče v jeho domove, keď sa zaujíma. Prajem ti, aby si sa naučil tešiť sa z maličkostí, akou je, keď okolo teba lieta motýľ či sa na teba zahľadí vrana, ako keď uvidíš oblak v tvare srdca. 

Prajem ti, aby keď tieto znamenia uvidíš, aby si si na mňa spomenul a len sa usmial…

Prajem ti, aby si bol lepším človekom, akým si. Aby si videl dobro aj tam, kde nie je. Aby si sa snažil ho nájsť, lebo pokiaľ ho hľadáš, ver mi, že bude aj to dobro hľadať teba. Nebuď naivný a hlúpy, nie. Buď dobrý. Usmej sa, keď to najmenej čakajú, tancuj, keď sa to nemá, spievaj si, aj keď falošne, pozdrav a popraj pekný deň, poďakuj… 

unsplash.com

Pre niekoho slušnosť, pre niekoho prejav dobra, pre niekoho oboje… 

Rob veci, čo nie sú dnes „v móde“. Prekvap tento svet svojou dobrotou, prekvap tým mňa, svoj život. Rob veci, o ktorých len snívaš, oslov na ulici ľudí, ktorí žiaria energiou, o akej si len sníval, usmej sa na nich. Donedávna som sa toho bála, dnes kráčam, tancujem, spievam, oslovujem ľudí, usmievam sa na nich. Pre niekoho bláznivé a nevhodné človeka v mojom veku, pre mňa prirodzené a pekné, svojské. 

Pokiaľ v tento deň si len jeden človek spomenie na môj úsmev, na môj malý tanček mestom, na môj pohľad, tak viem, že som urobila pre tento svet o niečo viac. Viem, že tieto veci vieš, avšak nie je pekné ich počuť, vnímať, čítať, urobiť. Skús, čo sa stane, ak budeš dobrým človekom… Na deň… A potom aj na ten ďalší a ďalší a ďalší… Skús.

Prajem ti, aby si bol najlepšou verziou seba… 

Aby si robil veci, ktoré ťa bavia, ktoré robiť chceš, ktoré ťa napĺňajú i desia. Ver mi, to, čo ťa desí, nakoniec nie je až tak desivé, len nad tým veľa premýšľaš, hľadáš tam aj veci, ktoré nie sú, neexistujú. Ver mi, svet je pekný, len sa na neho usmej a on sa usmeje na teba. So všetkým, čo má. So všetkým, čo chceš. So všetkým, po čom túžiš. Možno to znie ako klišé, ako hlúposť, avšak ver mi. Odkedy verím, odkedy neriešim, odkedy sa len smejem, aj keď sú dni, kedy to nejde tak ľahko, od toho momentu sa mi dejú krásne veci, príjemné veci, smejem sa viac, teším sa viac, píšem viac, všetko mi dáva zmysel, všetko mi dáva energiu, všade si ty, všade je viera a hlavne všade je pocit domova, pokoja a pocitu, že všetko bude v poriadku. Len tomu ver, kráčaj a usmievaj sa. 

Mohla by som si priať veci, ktoré sa majú týkať môjho života, avšak ja si prajem viac dobrých ľudí, viac ľudí so silnou energiou, viac ľudí, ktorí sa usmievajú, ktorí sa neboja ísť za svojím snom, aj keď to pôsobí desivo. 

unsplash.com

Prajem si viac ľudí, ktorí pochopili, že sebeckosť je len zlo, že závisť je ešte väčšie zlo… 

Že klamstvá sú pre tých, ktorí nevedia, ako žiť, ako sa v tomto svete nájsť, ako sa vysporiadať sami so sebou. Ako zlé tak i dobré patrí do našich životov, nemôžeme sa len usmievať a tancovať. Nie. Avšak chcem a prajem si, aby tých slnečných dní, kedy sme ako slnko, bolo viac. Aby sme vždy vyriešili každý problém, aby sme vždy hľadali kompromisy, aby sme sa hádali, ale o to krajšie udobrovali, aby sme nikdy naše dobro nevyužívali, aby sme sa chápali, rešpektovali a v neposlednom rade aby sme sa milovali. Aby všade, kde prídeme, prišla najprv láska spolu s dobrom. Aby sme nikdy neboli sami, aby sme vždy našli. Prajem si…

Tak moc si prajem dni ako tento, ako tie predošlé. Prajem si len úsmev, tvoj a môj, náš. Prajem ti dobro do tvojho srdca, pochopenie. Lebo práve ty si ten najkrajší človek s tým najväčším srdcom. Mrzí ma, že to musíš počuť práve odo mňa, čo ani nevieš, akú farbu očí mám, avšak to nie je dôležité… 

To, čo je dôležité, si ty… 

Tvoj úsmev, tvoja snaha nevzdať to, tvoja láska, tvoja dobrota, ktorá napĺňa nielen teba, nielen tvoje okolie, nielen tento svet, ale i mňa. Ver mi, cítim to, ako to cítiš ty, tieto slová. Nikdy sa nevzdaj snahy byť lepším človekom, prosím. Tak moc si to prajem, tak moc… 

Lebo spolu dokážeme to, o čom druhí len snívajú. A prajem si, aby moje slová našli v tvojom srdci domov, aby si si na nich niekedy v blízkej či ďalekej budúcnosti spomenul, keď ich budeš potrebovať, keď sa ti zjavia ako znamenie alebo len prídu k tebe ako milá spomienka. Verím, že nájdu v tvojom srdci domov, ako vo mne a hlavne – aj keď som nikdy nevidela tvoju tvár, ver mi, že sa mi rovnako vybaví, keď ju budem potrebovať ako znamenie. 

A tak si prajem jeden úsmev na tvári,
stretli sme sa už niekde, sa mi marí,
prajem tomuto svetu len dobrotu,
lebo to má teraz najväčšiu hodnotu.
Prajem ti len lásku stretávať,
všade znamenia nechávať,
so svojimi priateľmi sa zabávať
a tie najkrajšie spomienky nachádzať.
Pred závisťou, klamstvami sa schovávať
a tým najlepším človekom vždy zostávať.

Autor: browneyes

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Strácam sa...

Coverphoto: Photo by Karsten Winegeart on Unsplash

Facebook komentáre