Každý z nás sa občas dostane do fázy, kedy ho spomienky či súčasné okolnosti prinútia pochybovať o láske. O tom, či vlastne existuje, či ju raz nájde, či sa ešte niekedy po tomto všetkom dokáže zamilovať…

A presne pre tých sú naše nové citáty… Pre každého, kto už stratil vieru, no predsa v kútiku duše po láske stále túži…

… … … … …

Raz sa pozrieš do niekoho očí a všetko ti začne dávať zmysel. Uvidíš tam sklamania, ktorými si si prešla. Spomienky, na ktoré by si ešte pred chvíľou najradšej zabudla Uvidíš tam všetko, čo si predtým nevidela, a zanikne to, čo ti dovtedy spôsobovalo len bolesť. Zrazu budeš vďačná za všetko, čo sa doposiaľ stalo, i za to, čomu si predtým nerozumela. Pretože ani sama nebudeš vedieť prečo, no budeš si istá, že si presne tam, kde si vždy chcela byť. 

Zvláštne, ako rýchlo môžeš zmeniť pohľad na seba. Stačí, že stretneš niekoho nového a veľmi rýchlo môžeš pochopiť, že ak si kedysi pre niekoho bola len figúrkou v jeho hre, dnes môžeš byť pre inú osobu splneným snom. 

Vieš, kto nájde skutočnú lásku? Ten, kto sa nebojí byť sám. Kto povie nie láske, ktorá mu ubližuje, prizná si aj svoje chyby a odhodlá sa pohnúť vpred. Skutočnú lásku nájde každý, kto neudržuje pri živote dávno pochované vzťahy, pretože presne o to ide… Nechať si vo svojom živote priestor pre toho pravého, aj za cenu, že sa chvíľu nebude mať o koho oprieť.

Aj ty si zaslúžiš lásku… Tak na to pamätaj vždy, keď ťa niekto svojím správaním bude presviedčať o opaku.

Nemám rada reči typu: mňa už láska nečaká. Že s deťmi sa partner už nedá nájsť, že je ktosi na lásku už starý, že má len jednoducho smolu a nikdy toho pravého nestretne. To všetko je totiž bezpredmetné. Láske ako takej je úplne jedno, koľko máš rokov a čo máš za sebou. Sama vie, že hocikedy dokáže spojiť iba tých, ktorí vedia milovať, hoci už dávno prestali veriť, že láska existuje.

Možno mi teraz neveríš. Možno ťa predošlé vzťahy zničili natoľko, že už lásku ani nechceš. Ale raz si na moje slová spomenieš… Aj ty sa raz zamiluješ a všetko, čo si zažila predtým, začneš vnímať len ako cestu, po ktorej si si musela prejsť a ktorá ťa priviedla k cieľu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Výber citátov z vašich článkov, ktoré sa dotknú duše každého, kto sa stráca v nešťastnom vzťahu

Nezabúdaj, že láska nie je iba o tom, kedy a či si nájdeš partnera. Láska je domov, z ktorého si už raz odišla, no stále sa tam vraciaš, keď potrebuješ objatie od tých, ktorí ti dali život. Láska je najlepší priateľ, s ktorým možno už dnes na seba nemáte toľko času, no vždy keď sa vidíte, cítiš, že vás nerozdelili čas ani žiadne okolnosti. Láska je vďačnosť, ktorú cítiš voči svojmu telu, lebo síce sa oň vždy nestaráš práve ukážkovo, stále ťa nezradilo. Láska je o okamihoch, kedy si povieš, že si to zvládla. Sama. Bez pomoci iných. Prosím, nikdy nehovor, že ti chýba láska. Pretože vždy ju máš. Možno nie v takej forme, o akej práve snívaš, no každú sekundu svojho bytia miluješ a si milovaná.

Práve tí, ktorí vravia, že už lásku nikdy nezažijú, sa jedného dňa zamilujú najbláznivejšie.

A teraz si predstav, že stretneš niekoho, kto prežil čosi podobné. Kto vie, ako rýchlo môže vzniknúť hádka, keď žiješ s niekým, kto sa vyžíva v kriku. Kto okúsil, aké pocity v ňom vyvolá blízkosť toxického človeka. Kto zažil peklo tam, kde sa mal cítiť ako v raji. A presne on bude tým, kto ti porozumie bez slov. On sa stane človekom, ktorému nebudeš nič hovoriť, pretože vaša minulosť skrytá v srdciach podá viac výpovedí než akékoľvek slová.

Dala by som ti len dve rady… Nikdy lásku nehľadaj. A nikdy neprestaň veriť, že ju raz nájdeš. Jednoducho ži s pocitom, že raz to príde, no nečakaj lásku za každým rohom. Ži tak, aby si každý večer mala dôvody, prečo milovať seba a svoj život. A potom pochopíš, že láska je pre každého z nás ten najpríjemnejší bonus. Hoci sa zaobídeme bez nej a často nás jej príchod prekvapí, vždy si pre ňu napriek všetkým okolnostiam dokážeme vytvoriť priestor a čas.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre