Hovoríš, že ti chýbam. Hovoríš, že sedávaš pri okne, keď prší a cítiš moju neprítomnosť. Chýba ti môj zhorený puding, moje nočné telefonáty, ktoré ti tak vadili. Vraj ti chýbajú všetky moje nedokonalosti, všetko to, čo si tak nemal rád. Všetko, za čo som sa bezvýznamne miliónkrát ospravedlňovala a ty si to nikdy neprijal. Všetky tie začiatky hádok. Hovoríš, že viníš sám seba za to, že som odišla. Ako sa myšlienkami dostávaš ku mne, cítiš prázdnotu vo svojom srdci. Cítiš všetky tie pocity, ktoré si si nemyslel, že pocítiš…

Pravdou je, že mi chýbaš tiež. Chýbaš mi celý 

piterest.com

Chýba mi tvoje láskavé srdce, chýba mi tvoja prítomnosť v mojom živote, chýbajú mi tvoje nepodarené vtipy, chýbaš mi celý, vieš? Naše dni, naše noci, náš spoločný život. Keď sme boli spolu a ani jeden z nás nebol sám. Keď si bol šťastný vďaka mne a mňa si zas robil šťastnou ty. Chýba mi ten pocit, že si tu a nikdy si neodišiel. Občas sa mi sníva, že sme stále spolu tak, ako sme si to priali.

Občas sa ma niekto na teba opýta, lebo nevie, že už nie sme jedno a vtedy ma to mrzí. Mrzí, že neviem ako sa máš, kde si a čo robíš. Vzdialenosť medzi nami mi pomohla na to všetko nemyslieť, no srdce mi tlčie rovnako… To srdce, ktoré ťa raz milovalo a preto možno nikdy úplne neprestane. Akoby aj mohlo… Zabudnúť na všetko, vďaka čomu začalo naplno biť…

No pravdou je, že ja som odišla. 

pinterest.com

No nebola to tvoja chyba. Na chybu musia byť vždy dvaja a pri nás to nebolo inak. A aj keď to znie možno nepochopiteľne, neľutujem to. Neľutujem, že som zavrela dvere za niečím, čomu som už viac neverila. No to nemení nič na tom,  že keď mi chýbaš je to správne. Možno mi v nejakom smere ani nikdy chýbať neprestaneš.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zamilovanosť a Láska

Možno si na teba vždy spomeniem pri búrke alebo pri veciach, ktoré sme milovali obaja. 

A myslím si, aj pri tom všetkom, čo sa mi momentálne deje, že to nie je nesprávne. Prečo by malo byť správne na teba úplne zabudnúť, prečo sa hovorí, že je správne úplne zabudnúť na tých, ktorých sme raz milovali? Prečo, keď nechcem? Nechcem zabudnúť na všetko, čo medzi nami bolo. Nechcem zabudnúť, čo som pri tebe cítila. Myslím si, že to ani nie je možné. Jedine sa tak len tváriť, že už pre seba nič neznamenáme a pritom sme si kedysi sľubovali svet.

Ja to tak nechcem, nechcem poprieť, čo som cítila. Nechcem popierať, že som sa sklamala a že to bolelo. Chcem si to všetko pamätať… navždy. Chcem si pamätať tú lásku, ktorú sme spolu objavili a nikdy nepopreli. 

Preto nepopieram ani to, že mi chýbaš a trhá mi to srdce… Pretože keby som to poprela, klamala by som aj seba. Viem, že raz budeme šťastní obaja, aj keď nie spolu. No na istú chvíľu sme vďaka sebe boli, takže to stálo za to. Nebol to premárnený čas a to, že to skončilo nič nemení. Nemení to, čo sa stalo predtým, alebo čo sme cítili pred tým, než to celé skončilo.

Zažili sme niečo krásne, niečo silné, niečo nezabudnuteľné a tak to bude už stále.

coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre