Hladké zoznámenie, ktoré ústi do už nie tak celkom hladkého vzťahu, je pomerne častá záležitosť. Spočiatku to vyzerá veľmi sľubne – našla si niekoho, kto ťa zaručene rozosmeje, kto ti dáva pocítiť, že skvelo zapadáš do jeho sveta, a tak sa ti zdá, že si konečne stretla toho pravého, ktorý ti celý život tak trochu chýbal. Lenže potom sa dejú čudné veci. Času už spolu trávite čoraz menej, niektoré debaty ho otravujú, ty si vždy tou, ktorá sa musí pripomenúť. Spontánnosť zmizla, občas na pár dní zmizne i on, každá akcia si vyžaduje tvoju námahu.

Nevieš, čo si máš o tom myslieť. Vyzerá to tak, že niekedy robí jedno a hovorí druhé. Keď sa ti zdá, že začína cúvať, v okamihu to nejakým činom vyvráti, a ty máš pocit, že je všetko tak, ako má byť. Na chvíľu… Rozmýšľa, aké slová zvolí, a veľmi ľahko ťa svojím konaním dokáže zneistiť. Čo sa s ním stalo? Čo sa stalo s vami? Prečo prešlo tak málo času a zrazu je to… Akési iné? Akoby nasilu? Už to nie je o zoznamovaní sa, už je to tak trochu boj…

unsplash.com

Boj teba s ním. Boj samej so sebou…

Možno je ten scenár trochu iný. Možno to spolu ťaháte o niečo dlhšie, no stále v tomto vzťahu nachádzaš nejaké to povestné „ale“. Ale, ktoré čoraz častejšie vyslovuje on. Možno ste spolu už príliš dlho na to, aby si to celé dokázala len tak zahodiť za hlavu, a tak odpúšťaš aj také skutočnosti, pri ktorých si si kedysi myslela, že sú neodpustiteľné. Možno občas pristúpi na tvoje pravidlá a chvíľu je všetko tak, ako by si si priala. No táto fáza trvá mizerne krátko, vďaka čomu sa mizerne cítiš aj ty.

Jednoducho vieš, že nejdete rovnakým smerom. Že zatiaľ čo sa ty pozeráš dopredu, on sa zastaví a hľadí doprava. A to ťa po nociach máta. Pretože vieš, že nech sa budeš snažiť hocijako, nikdy neudržíš krok s niekým, kto nechce kráčať vedľa teba. Namiesto spánku hľadáš pravdu, ktorá sa pred tebou úspešne schováva. Namiesto toho, aby si si budovala budúcnosť, si zaseknutá v prítomnosti spomínajúc na minulosť, ktorá je všetko, len nie veľavravná.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nemýľ si lásku so záujmom

Vieš, kedy nastáva problém? 

Keď jeden chce jedno a druhý druhé. Vtedy vznikajú domnienky o tom, akí sú muži zlomyseľní, ako im ide iba o jedno, alebo ako ženy vôbec nevedia, čo chcú. Pravdou však je, že muži zlomyseľní nie sú a ženy veľmi dobre vedia, čo chcú. Len sa jednoducho stretnú dvaja ľudia, ktorí nechcú to isté, a vtedy to už vôbec jednoduché nie je. 

Takže kde je tá pravda? Tá, ktorú sa v noci, keď všetko stíchne, snažíš nájsť? Možno sa skrýva v tom, pred čím si si zacláňala oči. Lebo úprimne… Koľko vecí ti bolo reálne sľúbených a koľko si si len zaslepene, ovplyvnená svojimi predstavami, domyslela?

Pretože nie je nič ľahšie, ako sa zamilovať a vidieť vo vzťahu i to, čo tam nie je a nikdy ani nebolo. 

unsplash.com

Drahá, mnohokrát sa nezamiluješ do konkrétneho človeka… 

Zamiluješ sa do vidiny lásky, do predstáv, ktoré s ňou máš odmala späté. Do pocitu bezpečia, vnútorného naplnenia, ktoré od vzťahu očakávaš. Zaľúbiš sa, pretože chceš, aby sa ti konečne splnilo to, po čom tak veľmi túžiš. A keď sa táto láska začína líšiť od reality, vtedy začínaš šalieť obviňujúc za to tú druhú stranu.

Pravda je pritom úplne jednoduchá. Pravdou je, že nechcete to isté. A to je odpoveď na všetky otázky, ktoré ohľadom tohto vzťahu máš. To by ti malo byť vysvetlením na jeho „zvláštne“ správanie. Nespráva sa zvláštne… Len sa správa inak, ako by si očakávala.

Coverphoto: Photo by Becca Tapert on Unsplash

O tom, ako sa dostať zo vzťahu, v ktorom obaja chcú niečo iné, je aj kniha od našej autorky Mii Amber Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre