Príde nová láska. Ako tradične sa už pri druhom rande vidíme pred oltárom… Dobre, nie tak doslovne, ale myslím, že sa chápeme.

Sklamanie a teraz zase nádej, že on je už ten pravý... možno to tak zo začiatku naozaj vyzerá.

Po čase však začneš cítiť, že to nie je ono. Že ani tento rytier nie je úplne taký, akého si si ho vysnívala.

pinterest.com

Pravdepodobne nikdy ani nebol, ale ty si ho tak videla.

Trávite spolu čím ďalej tým menej času a celá tá rozprávka sa začne rozpadať. A to nechceš a nemôžeš dopustiť, veď ON je ten pravý.

Bezsenné noci, milión správ bez odpovedí a pocit, že mu za to nestojíš… Ale on je ten pravý a ty sa predsa nevzdávaš…

Viem, že to nechceš počuť, ale on ten pravý nie je.

Ten pravý bude úplne iný. Úplne iný ako všetci ostatní. Toho pravého nebudeš musieť naháňať, lebo aj keby si ho chcela poslať do čerta, on neodíde. Tomu pravému nebudeš musieť napísať 15 správ za sebou, lebo on ti napíšem aj sám.

Chlap, ktorý ťa len raní a ktorý ti len ubližuje, nie je ten pravý. Chlap, pri ktorom nemôžeš byť sama sebou a pri ktorom sa musíš na niečo hrať, aby si mu vyhovela, nie je ten pravý….akoby aj mohol byť?

A ja sama viem, že niekedy aj ten pravý potrebuje čas, lebo práve čas a zlé načasovanie sú niekedy naši najväčší nepriatelia, ktorých si často vytvárame my sami... Lenže aj počas tohto obdobia sa k tebe bude správať s úctou. Aj počas toho obdobia budeš vedieť, že keď sa mu ozveš, on tu bude. A nikdy ti ani len nenapadne, že by si ho chcela zmeniť. Lebo aj keď sa stane, že ten pravý príde v nevhodný čas, tak budeš vedieť, že je presne taký, akého ho chceš… A to bude to, čo si nikdy predtým necítila.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sľuby, ktoré nesplnil

Pravého si “nevyrobíš”.

On proste príde a bude “hotový”.

Nebude to chlap, na ktorom budeš chcieť zmeniť milión vecí a pomaly ho prerobiť na niekoho úplne iného. Nie, lebo poviem ti jedno, že sa aj tak nezmení… Samozrejme časom ho naučíš odkladať si ponožky, ale tie črty, ktorý tvoria jeho osobnosť a ktoré ti tak vadia, sa nezmenia nikdy.

Viem, že je to ťažké. Že aj do toho “nepravého” sa vieme buchnúť až po uši. Že to neustále čakanie a bozkávanie žabích princov ťa už nebaví. Myslím si však, že v tomto prípade sa oplatí počkať.

A keď príde možno si to ani neuvedomíš. Možno ti to dopne až keď začuješ svadobné zvony, lebo to všetko bude také jednoduché, že sa ani nebudeš zamýšľať, či je naozaj ten pravý… Nebudeš mať na to dôvod.

Budeš to cítiť a to ti bude stačit.

A keď si sa dočítal/a až sem, tak sa prosím zamysli, či má naozaj cenu naháňať niekoho, kto ani nechce byť chytený.

photos: unsplash.com

Facebook komentáre