Vraví sa, že láska by nemala mať žiadne pravidlá… Hm, no je to naozaj pravda? Láska by isté pravidlá predsa len mala mať. Netýkajú sa však nášho partnera, ale nás. To my by sme mali byť (nielen) v láske zásadoví. To my by sme si mali určiť hranice, ktoré by nemal prekročiť nik, dokonca ani ten, kto nám je najbližší. Paradoxom týchto pravidiel je pritom jedna vec – ten, kto nás skutočne miluje, ich neprekročí nikdy, avšak my ich dovolíme prekračovať tým nesprávnym ľuďom a nadovšetko ich skutky ospravedlňujeme láskou.

Pravidlá sú teda akýmsi ukazovateľom toho, kto je pre nás ten pravý a kto nie, len to občas nechceme vidieť, počuť a ani čítať. Dnes sme pre vás s mojimi kolegyňami a jedným kolegom „spísali“ citáty, ktoré tie najbanálnejšie zásady pripomínajú. Veríme, že v našich slovách objavíte presne to, čo momentálne potrebujete objaviť.

… … … … …

Predtým, ako sa pripútaš k niektorým ľuďom, nauč sa najprv pozorovať. Pozorovať všetko, čo s nimi zažívaš. Pozorovať to, čo oni zažívajú s tebou. Všímaj si, koho necháva tvoj smútok chladným a koho robí šťastným, ak si šťastná aj ty. A podľa toho vyberaj, kto do tvojho života skutočne vstúpi a kto ním len na okamih prejde.

Tvojím jediným pravidlom v láske by malo byť to, aby ťa tento cit nikdy neobral o to, čo si si roky sama budovala.

Každý z nás stretol osobu, pre ktorú upustil zo svojich pravidiel. V tomto naozaj výnimočná nie si. Je však veľa ľudí, ktorí neustále robia tú istú chybu stále dookola. Tak buď, prosím, výnimočnou tým, že sa z tejto skúsenosti poučíš hneď na prvýkrát.

Dbaj o to, aby si vo vzťahu živila lásku. Nie nádej, ktorú ten druhý neustále zhasína.

Buduj si vlastný život. Maj vlastné sny, ktoré nie sú závislé od nikoho iného. Buduj si zázemie, ktoré sa nenaruší, nech sa k tebe priblíži či vzdiali ktokoľvek. Vzdelávaj sa, cestuj, spoznávaj sa, rob radosť sama sebe. Akonáhle s tým prestaneš, pretože v tvojom živote zabral priveľa miesta niekto iný, môže sa veľmi ľahko stať, že práve on bude tým, kto ti ukáže, akú veľkú chybu si urobila. Milovať muža totiž neznamená vzdať sa samej seba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo je dôvera to najdôležitejšie, čo k niekomu môžeme cítiť – citáty Úlomky ženy

Nemaj strach z niekoho straty. Tvoj život pôjde ďalej, aj keď z neho niekto odíde. Pretože vieš… Je úplne zbytočné niekoho k sebe pripútavať. Ak sa k tebe nepripútal sám – ak ho k tebe nepripútala skutočná láska, stratila si tohto človeka už dávno predtým, ako si sa začala báť jeho straty.

Neviem, prečo chcú byť ľudia na začiatku vzťahu dokonalí. Nechcú ukázať svoje slabé miesta nevediac, že tým len odďaľujú „okamih pravdy.“ Čím skôr totiž zistia, či je ten druhý ochotný ich milovať aj v tých najhorších dňoch, v najhorších chvíľach a náladách, o to menej času stratia s niekým, kto sa do nich len zahľadel, no v skutočnosti ich nikdy nemiloval.

Nauč sa všetko pomenovať tým správnym pojmom. Nemýľ si priority a prekážky. Stretneš totiž ľudí, ktorých budeš považovať za celý tvoj svet, no popravde… Budú len prekážkou v tvojom svete.

Milovať bez podmienok a milovať bez pravidiel je rozdiel. Bezpodmienečná láska nehľadí na to, kto má čo za sebou, čo si do vzťahu priniesol a ako je občas komplikované niekoho milovať vo všetkých jeho náladách. Zatiaľ čo láska bez pravidiel, tá komplikuje tvoje bytie. Komplikuje tvoje nálady, ničí tvoju sebalásku, rúca aj tie najzákladnejšie ideály. A preto je dôležité nemať v láske podmienky, ale pravidlá.

Neporušuj svoje pravidlá pre niekoho, kto s tebou rozohral hru bez akýchkoľvek pravidiel.

Nikdy nikomu neodovzdaj všetko… Všetok tvoj čas, všetku tvoju lásku.  Zasvätiť celý svoj život druhej osobe je to isté, akoby si v lotérii všetko vsadila len na jedno jediné číslo. Šanca, že ti tento riskantný krok vyjde, je veľmi malá. Pretože mať po boku niekoho, kto zabudol, kým je a nestojí na vlastných nohách, je atraktívne len pre takých partnerov, ktorí to chcú využiť vo svoj prospech.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre