Možno vám názov článku evokuje gastro okienko, ale poteším aj tých, ktorí sa v oblasti zdravej výživy príliš neorientujú. Chcem totiž hovoriť o vzťahoch. Presnejšie o takých, ktoré vzniknú na základe túžob, inštinktov, pudov a chutí. Čoraz častejšie totiž okolo seba vidím, ako sa obe pohlavia snažia upútať pozornosť a skĺzavajú do lacných póz, ktoré však nikdy nevedú do trvácnych vzťahov.

Polotovarmi by som preto rád nazval správanie, ktoré si žiada okamžitú interakciu. Má ihneď vzbudiť záujem, sexuálne vzrušenie alebo žiadostivosť. A ľudia, ktorí sa takto prezentujú, mylne očakávajú, že ich to dovedie do niečoho, čo je plné hodnôt, lásky a porozumenia.

pinterest.com

Ale to sa nikdy nestane…

Budem možno až príliš úprimný a sám neviem, čo týmito slovami vyvolám. Ale… Muži naozaj nechcú ženy, ktoré ukážu všetko a sú ľahkou korisťou. Teda chcú, ale nie na dlhšie než na jednu noc. Nerobte preto, prosím, zo seba lacné a rýchlo dostupné polotovary. Niečo, čo má obrovskú farebnú etiketu, šmykľavý obal, ktorý sa dá ľahko strhnúť, a potom už len stačí strčiť do mikrovlnky a zjesť. Bez práce, bez námahy a v časovej tiesni, kedy na varenie proste nie je čas.

Tento postup sa dá aplikovať niekoľkokrát, no potom si povieme, že by už aj stačilo a naše telo si pýta niečo lepšie a výživnejšie. Niečo, čo možno na sebe nemá obrázok, pri ktorom sa nám roztečú slinky, ale stane sa tak až vtedy, keď sa do toho jedla – skutočného jedla z kvalitných surovín – zahryzneme. A ten pocit, keď sa najeme poriadnej stravy sa v porovnaní s rýchlym nasýtením žalúdka polotovarom nedá ani len porovnať.

Tušíte, o čom teraz píšem? Ak áno, som rád, ak nie, nevadí, lebo to konečne vysvetlím. Viem, že vzťahy sú samy osebe tak komplikovanou oblasťou, že nie je možné ju rozlúsknuť na jednom blogu. Ale môžeme si dnes vypichnúť vec, ktorou si ju komplikujeme my sami. Inšpiráciou mi bola moja kolegyňa. Krásna žena, to vám poviem. Aj rozumná, nie je to žiadna bábika, ktorej máte chuť zapchať ústa, len čo ich otvorí, pretože ak z nej náhodou niečo vylezie, je vám to trápne aj za ňu. 

pinterest.com

Jednu chybičku však má… 

Ako sama vraví, nemá šťastie na mužov. Na pravých mužov, ktorí zostanú, zaujímajú sa a milujú. Do svojho vzťahového portfólia zbiera iba týpkov, ktorí sa nasýtia a zdrhnú. A keď som jej prednedávnom vravel, že si za to môže sama, pretože skutočných mužov nezaujme svojím vyzývavým správaním, obnaženým hypnotizujúcim dekoltom a stovkou fotiek na Instagrame zachytávajúce jej dokonalé telo v krkolomných pózach, nechcela mi veriť. Musel som sa opraviť a povedať jej, že síce zaujme aj takých, ale to, čo v ich hlave zanechá, nie je túžba po založení rodiny.

Viete, my muži sme lovcami už od pradávna. Radi dobývame majestátne pevnosti, radi objavujeme, čo sa za nimi skrýva. A síce sa aj radi pozrieme na také objekty, ktoré nie sú ohradené plotom a nemajú decentnú záhradku, verte mi, že práve tam sa nechceme usídliť. Veď kto by už len býval v dome, ktorý nemá na oknách žalúzie ani dvere s poriadnou zámkou…

Preto ak chcete lovca, ktorý sa nikdy nevzdá a bude chlapom až do posledného vydýchnutia, musíte byť aj vy ženami, ktoré neprovokujú nič nezakrývajúcim obalom a svoje vrátka nenechávajú otvorené pre každého. (Ako sofistikovane som to napísal, však? 🙂 )

Lebo tak síce vzbudíte záujem, ale zároveň sa vás každý aj rýchlo presýti. Namiesto lovca stretnete len obyčajného a zbabelého zberača bobuľovitého ovocia, ktorý sa drží len na okraji lesa. Tam predsa vždy nájde nejakú tú obživeň, ktorá mu na pár hodín dá energiu, tak nemá dôvod hľadať niečo lepšie…

Coverphoto: Photo by Yoann Boyer on Unsplash

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Facebook komentáre