Vždy som bola pre teba tá nedosiahnuteľná, tá, ktorej si stále motal hlavu, ktorej si sa nechcel vzdať a pritom si si vždy vybral inú… Bola som pre teba chtíč, bola som pre teba bútľavá vŕba, ktorej si sa chodil vyrozprávať, keď ti bolo ťažko. Ale možno som bola pre teba len príliš silná osobnosť na to, aby si to dotiahol až do konca. Aby si sa odhodlal povedať mi, čo ku mne skutočne cítiš. Bral si ma ako dobrú priateľku, ale sám vieš, že som vždy pre teba znamenala viac. Že si vždy chcel, aby som bola niečo viac.

Ty si sa ale len bál.. Bál si sa, že by si ma nezvládol, že by si nezvládol tú divokú povahu. Nevedel si ma skrotiť natoľko, aby si sa nebál do toho bezhlavo pustiť.

Áno priznávam, nemal si to so mnou úplne jednoduché, ale to s nami divožienkami ani nie je. Sme píliš pre niekoho, kto nie je ochotný opustiť svoju komfortnú zónu, aby zariskoval. Sme totiž iné.. Ctíme si seba natoľko, že nechceme meniť našu divokosť, lebo by sme to už neboli my… Získať teba a stratiť tým seba, svoju podstatu, by bolo tým najhorším rozhodnutím.

pinterest.com

Ja ale verím, že keď vydržím, keď budem veriť v to, že niekde tam vonku je niekto, kto hľadá presne toto, tak on fakt príde a príde v ten správny čas. V ten čas, keď sa ty sama zamiluješ do seba, do svojej nespútanosti.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Deň, kedy som sa rozhodla byť šťastná

Tak presne vtedy príde on.

Ten, kto sa nebojí, nebojí sa zariskovať, nebojí sa bezhlavo sa zamilovať do tej divokosti. Nebojí sa povedať, že miluje to, aká si šialená a bude spolu s tebou robiť všetky tie šialené veci a príde mu to úplne normálne a prirodzené. Bude s tebou behať bosý po meste, tancovať na ulici, keď začne hrať hudba, bude presne tým, čím si vždy chcela, aby bola tvoja druhá polovica.

Neboj sa preto ukázať svoju jedinečnosť, svoju podstatu, svoje skutočné ja len preto, že sa bojíš, že to je pre niekoho príliš. Áno, pre niektorých to naozaj je príliš a budú si o tebe myslieť, že si blázon, ale prečo ťa zaujíma názor niekoho, kto len kvôli tomu, že si to ty a že si trochu odlišná, ťa ide súdiť? Ty žiješ svoj život pre seba a nie pre nich. A preto pokiaľ, ťa napĺňa pocit šťastia pri všetkých tých nezmyselných veciach, choď si za tým a uvidíš, že vtedy ti do cesty vstúpi ten správny človek. Ktorý ťa bude rešpektovať presne takú, aká si. A už sa nebude báť, že si pre neho príliš.

AUTOR: Mišel C.

coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre