MAMA. Jedno krátke slovíčko. Štyri písmenká… A predsa znamená tak veľa. Nie. Znamená oveľa viac. Všetko. Nie vždy si to uvedomujeme, ale mama je tá najdôležitejšia osoba v našej pozemskej púti. Veď bez nej by sme tu dnes neboli. Pretože ONA nám dala život.

Nositeľky tohto slova, tohto mena, všetky tie mamy, ktoré sú úžasné, sú pre nás stredobodom vesmíru.

Možno sa aj Tvoja mama natrápila ešte skôr, ako Ťa vôbec priviedla na svet. No ani mesiace trápenia a bolestí ju neodradili od toho, aby Ťa chcela. Aby Ťa milovala a chránila od momentu, kedy sa dozvedela, že bude mamou.

Úžasné mamy sa o nás starajú a je jedno či máme tri roky, osemnásť, alebo tridsať rokov, objímajú nás, sem – tam aj hrešia, keď si to zaslúžime a je to nevyhnutné pre naše dobro. Lebo úžasné mamy sú už raz také. Vždy pre nás chcú len to dobré. Len to najlepšie. Sú tu vždy pre nás. Vždy, vždy, vždy. Každý deň. Je jedno či sme zdravé, alebo choré, dobré, zlé, smutné, veselé, úspešné či neúspešné. Stoja pri nás za každých okolností.

pinterest.com

Tie naše úžasné mamy nás počúvajú. Naozaj počúvajú. Každé jedno slovo, každý jeden náš nádych, povzdych. Majú pre nás pochopenie. Iba im môžeme povedať všetko. Iba ony môžu o nás vedieť všetko do posledného vlasu, slzy na líci a ešte omnoho viac a nezradia nás, nesklamú. Nikdy. Mamy nás ľúbia tak naozaj. Nezištne. Bez výhrad a bez podmienok. Z celého srdca a z celej svojej duše. Len tak.

Pretože sme.

My, ich dcéry ich ľúbime a vždy ľúbiť budeme. Nech už sme akékoľvek a nech nás život zavial kdekoľvek na Zemi. Ľúbime ich viac, ako si vôbec vedia predstaviť. Viac ako im veľakrát dávame najavo.

Kým máme mamu, našu mamu, nič nie je také zlé, nič nie je neriešiteľné, aj obdobia beznádeje vďaka jej podpore trvajú kratšie. Ľahšie sa nám zvládajú… Nezriedka je úžasná mama zároveň aj našou najlepšou kamarátkou.

Mama a dcéra = dve telá, jedna duša.

Prosím, buďme tu pre tú našu úžasnú najlepšiu mamu tak, ako je tu ona pre nás. Pomáhajme jej tak, ako ona pomáha nám. Ďakujme za každý deň, ktorý môžeme byť s ňou. Za to, že môžeme byť spolu. Stojme pri nej tak, ako ona stojí pri nás. Nezabudnime, nenechajme sa pomýliť. Aj tá úžasná, vždy silná žena, nás občas potrebuje. Občas je tiež tá, ktorá sa potrebuje vyrozprávať, tá, ktorá potrebuje vypočuť, pochopiť, objať, vedieť a hlavne cítiť, že je pre nás tou najdôležitejšou ženou na svete.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Si iná a zmenila si sa

Mami, mami,

zas je tu ten deň,

keď sláviš sviatok Ty len.

 

Zas je tu ten deň,

keď si ešte o niečo viac želám,

nech splní sa Ti každý sen.

Nech si zdravá, šťastná a navždy pri mne,

nech Ťa trápenie už nikdy viac neobjíme.

 

Ďakujem Ti, že aj keď som už veľká,

že som stále Tvoja milovaná dcérka.

Ctiť Ťa je to najmenej za všetko, čo pre nás robíš,

v svete plnom zloby, bezpečný prístav si.

Schovám sa pod Tvoje ochranné krídla,

moja najhoršia nočná mora razom zmizla.

 

Maminka moja krásna,

zázračnú silu máš,

aj keď už nevládzeš všetko s prehľadom dáš,

si ten najstatočnejší anjel náš.

 

Podarúnok malý do rúk Ti vkladám,

aby si vedela, že si Ťa vážim,

a ako oko v hlave strážim.

 

Mami, mami,

chcem stále s Tebou byť,

náruč pre Teba otvoriť,

ako ju máš Ty stále otvorenú pre mňa,

byť nášmu putu navždy verná.

 

Mami, mami,

dnes už aj vďaka Tebe viem, že skutky sú viac ako slová,

idem pomôcť poumývať riad,

aby si aj takto vedela, že rada Ťa mám,

všetko, čo bude v mojej moci, Ti ja dám,

som šťastná, že Ťa mám.

 

Tento článok venujem mojej najúžasnej mame na svete a všetkým mamám, ktoré sú pre svoje deti  úžasné, alebo ešte len budú…

 

S láskou

Bookletka.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre