Niekedy nepotrebujeme nič viac, len vedieť, že nám niekto rozumie. Že vie, čo prežívame, dokáže sa vcítiť do našej kože, a to i bez toho, aby sme museli čokoľvek povedať. A pri čítaní týchto slov od Samanthy King Holmes som tento pocit mala. Bolo to, akoby niekto napísal za mňa to, čo sa už dlhý čas ukrýva v mojej duši, len ja som nedokázala nájsť tie správne slová. A niekto ich za mňa konečne našiel…

Nikdy nepredstieraj, že si perfektná. Tvoje nedokonalosti ťa dotvárajú takú, aká si. Nie je žiaden dôvod na to, aby si ich zakrývala. Pretože vtedy zatieniš aj tie časti tvojho ja, ktoré perfektné sú.

Občas úplne zbytočne lipneme na prítomnosti druhých len preto, aby sme sa necítili osamelí. A tak zo strachu trávime čas s tými, ktorí k nám nepatria.

Nie každý, kto ťa miluje, ti to preukáže spôsobom, akým si schopná lásku vidieť.

Vždy som sa čudovala tomu, ako niektorí ľudia dokážu iných tak ľahko opustiť. Ale namiesto toho som sa radšej mala sama seba spýtať, prečo ja tak veľmi chcem, aby v mojom živote zostali.

Myslela som si, že ty si pre mňa to najlepšie. Niekto, koho si zaslúžim a kto pre mňa znamená najviac… No dnes som rada, že sa občas mýlime. V niektorých prípadoch práve odhalenie omylu spôsobí, že nám poriadne odľahne.

To, že som ti dovolila, aby si sa ku mne zle správal, nebolo preto, že by som ťa milovala. Bola to lož, ktorou som len samu seba prinútila zostať s tebou. V skutočnosti som vtedy len nemilovala samu seba, a to mi nedovolilo odísť a privolať si do života niečo lepšie a skutočné.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tí, čo najviac potrebujú lásku

Dúfam, že keď raz otvoríš tie dvere, ktoré som ja za nami zabuchla, na chvíľu zamrzneš. Posadíš sa na miesto, kde som zvykla sedieť ja, a zamyslíš sa nad tým, či si si niekedy vlastne zaslúžil osobu, ako som ja.

Raz chcem stretnúť niekoho, kto sa nezamiluje do môjho nahého tela, ale do mojej nahej duše. Môj výzor totiž nevypovedá o tom, kým v skutočnosti som. Chcem, aby sme jeden druhého precítili bez toho, aby sme sa navzájom dotýkali. Aby sme videli a uchopili to, čo sa nedá vnímať očami.

Boli dni, kedy si mi dokazoval, že som láskou tvojho života. No spomínam si aj na také, kedy som mala pocit, že som pre teba nikto. A dnes nastal deň, kedy som sa prestala pýtať, ktoré z týchto období má pre mňa väčší význam…

Zatiaľ čo ty si mi sľuboval, že ma pred každým ochrániš, konečne prišiel niekto, kto ma ochránil pred tebou.

Každý z nás má na srdci také jazvy, ktoré už žiadne ospravedlnenie nedokáže sceliť. 

Všetci sme zberateľmi spomienok, ktoré nás ovplyvňujú. Niekým, kto balansuje medzi prítomnosťou a minulosťou, ktorá nám pomohla dostať sa na miesto, kde sa nachádzame dnes.

Pre viac krásnych slov, ktoré pohladia dušu, sledujte Samanthu King Holmes na jej Instagrame.

Facebook komentáre