Vážiť si seba… Aké klišé, však? Ale keď sa nad tým zamyslím, v obdobiach, kedy som v živote tápala, mi chýbalo práve to… Uvedomenie si, že aj ja mám nejakú hodnotu, že tým, čo robím, možno práve zosmiešňujem samu seba. Nechcem, aby ste si teraz začali myslieť, že vás vyzývam, aby ste sa stali namyslenými sebcami, ktorým je svet príliš malý, a každý naokolo je pre nich len bezvýznamnou postavičkou, ktorú možno iba využiť. Chcem vám dnes dokázať úplne niečo iné…

Že v momente, ako zistíte, že i vy máte nejakú hodnotu, zmizne z vášho života to, čo vám odoberá radosť, elán, energiu… Jednoducho sa vyparia tí, ktorí pri vás nemajú čo robiť, nadobudnete odvahu, ktorá vám možno chýba v realizácii vašich snov a dôležitých životných krokov. Nebudete sa doprosovať, nebudete čakať, pretože si budete istí, že stratou niektorých ľudí príde oslobodenie.

Dnes som pre vás pripravila citáty presne na túto tému… Sú to slová, ktorá vám v niektorých prípadoch jasne, v iných trochu poetickým jazykom ukážu, že ak nájdete svoju hodnotu, začnú sa diať naozaj krásne veci…

Nechcem ti radiť, aká máš byť. Ani ťa nemám v pláne poúčať, čo máš robiť a čo nie. Len ti chcem povedať jednu dôležitú vec, ktorú som sa naučil ja… Nikdy ľudí neprosím. O nič. Vieš, boli časy, keď som písal, volal, navštevoval a aj tak som mal pocit, že som ignorovaný. Keď som s tým prestal, myslel som si, že som sebec. Ale nie. Ja som len objavil sebaúctu.

Ak je niekto natoľko hlúpy, že si nedokáže usporiadať v hlave priority, a nevie sa rozhodnúť, či si ty jednou z nich… Tak buď ty natoľko múdra, aby si od takého človeka dokázala bez zbytočných otázok v duši odísť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prepáč, už to nie je o tebe

Nemôžeš stratiť niečo, čo si nikdy nemala. Udržať si to, čo nikdy nebolo tvoje. Ani mať navždy niekoho, kto sa rozhodol odísť. Pamätaj, že si už príliš veľká na to, aby si chcela hlavou preraziť múr.

Smutné je, že najviac sa držíme ľudí, ktorí sú len „prekážkou“ v našej ceste a mylne sa domnievame, že práve oni sú našou cestou.

Uvidíš, že to, čo ťa teraz straší, ti raz poskytne ten najkrajší pocit slobody. Vymaž jeho číslo. Odstráň všetky fotky. Zavri to četové okno, viac ho už nikdy neotvor a ži tak, akoby si ho nikdy predtým ani raz nemala rozkliknuté. A potom len pozoruj, čo sa v tvojom živote deje.

Byť dlhší čas sama je poriadne nebezpečné… Vieš, ak si raz zvykneš na ten pokoj, na tú úprimnosť, na ten čas, ktorý venuješ sebe, dvakrát si potom premyslíš, či chceš o to všetko prísť kvôli osobe, ktorú ešte nemáš prečítanú.

Nauč sa vážiť si samu seba natoľko, aby si bola schopná vstať od stola, keď na ňom nie sú naservírované rešpekt a úcta.

Niektorí ľudia nám nemajú ukázať, ako veľmi vieme milovať. Skôr máme vďaka nim prísť na to, ako je veľmi je potrebné vážiť si seba.

Nie si jediná… Každý z nás porušil vlastné pravidlá kvôli osobe, ktorá nám prevrátila život naruby. Tak, prosím, nebuď jedinou, ktorá sa spod vplyvu tejto osoby nikdy nevymaní.

Všímaj si, kto je šťastný, keď si šťastná ty… A vtedy nájdeš viac odpovedí, ako by si sa nazdávala.

Facebook komentáre