Určite ste aj vy stretli niekoho, kto si do vzťahu priniesol vskutku neželaný balíček… Jednoducho svoju lásku obdaroval nielen láskou, ale aj pocitmi, ktoré v ňom predtým zanechali iní. Predošlé vzťahy nás totiž zmenia a ak túto zmenu nie sme ochotní akceptovať, musíme sa zmieriť s niečím iným… Že nám žiadny ďalší vzťah proste nevyjde. Budeme sa trápiť, budeme trápiť toho druhého a po druhom či treťom pokuse sa z nás stanú zatrpknutí ľudia, ktorí v opačnom pohlaví vidia len násilníka, egomaniaka, sukničkára či jednoducho ďalšieho „nímanda“…

Viem, že sa to nečíta ľahko. Aj ja som kedysi zvaľovala vinu na tých druhých. Prijať totiž zodpovednosť za svoj život a uvedomiť si, ktorý z našich zlých krokov nás zaviedol do nešťastného vzťahu, to si žiada naozaj vyrovnanú osobnosť ochotnú premýšľať nielen o chybách druhých, ale predovšetkým tých svojich.

Dnes sme pre vás našli citáty od neznámych autorov, ktoré spája jeden hlboký odkaz – všetko sa začína v nás. Ak totiž chceme šťastie, nemôžeme čakať, že ho nájdeme na ulici, zo dňa na deň sa zamilujeme a všetko bude dokonalé. Do vzťahu musíme prísť vyrovnaní. Chápaví, ochotní počúvať a sledovať, čo s nami láska robí. A tu je v krátkosti zhrnuté prečo…

Všimol som si jednu zaujímavú i smutnú vec… V súčasných partneroch hľadáme svoje bývalé lásky. Chceme, aby boli rovnakí, aby odčinili chyby, ktoré predtým urobili iní, hoci oni o tom, ako veľmi sme boli zranení, ani len netušia. A tak zbierame ďalšie jazvy na srdci, hoci stačilo tak málo… Počkať, kým si to, čo na nás napáchali druhí, vyliečime sami.

Verím, že druhí ľudia nám pomôžu mnoho vecí pochopiť. No nikdy nám nepomôžu zabudnúť, a preto by sme to od nich ani nemali očakávať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Precítené a nežné slová, po ktorých prečítaní budete mať pocit, že za vás niekto povedal to, čo ste vy chceli vysloviť už dlho...

Nezahojené srdce plné rán je dokonalým magnetom pre človeka, ktorý chce zlomiť cudzie srdce. Maj to, prosím, na pamäti, keď budeš hľadať v druhom to, čo si nenašla u osoby, ku ktorej stále niečo cítiš.

Žiaden človek nemá slúžiť ako rehabilitačné centrum pre iné zlomené srdce…

Možno sa pýtaš, prečo ti každý vzťah nevychádza a krachuje vždy pri rovnakom probléme… Dôvodom je, že si si neposkytla priestor na zmenu. Vieš, ak sa nezmeníš, mnoho vecí nepochopíš a neprijmeš, stále budeš stretávať rovnakých ľudí.

Ubolené srdce nepotrebuje blízkosť druhej osoby. Potrebuje pokoj, ticho a priestor na to, aby sa opäť scelilo. Vieš, v každom vzťahu sa naše srdce otvára. Tak prečo chceš jatriť ešte nezahojené rany?

Nikomu neprajem nič zlé. Dokonca ani tým, ktorí sľúbili lásku niekomu, u koho hľadali len zabudnutie.

Pamätaj, prosím, že pokiaľ si na neho spomenieš a cítiš, že by si chcela toľko vecí zmeniť, ešte nedozrel ten čas, aby si sa ocitla v náručí niekoho iného.

Mojím prianím je, aby všetci ľudia túžili po láske, pretože sa chcú s niekým podeliť so šťastím, ktoré v duši majú. Nie preto, aby našli niekoho, kto ich odbremení od bolesti, čo práve prežívajú.

Kým nezabudneš na to, čo bolo, nedokážeš precítiť to, čo sa deje teraz.

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre