Nič mi v živote nepomohlo viac, ako sa od niektorých svojich trápení odosobniť. Pretože áno, všetci máme problémy… Ale sú vždy také veľké, ako si myslíme? Neprisudzujeme im väčšiu váhu len preto, že sme sa do nich zamotali a prestali sme vnímať tie podstatné veci? Získať nadhľad alebo iný pohľad na konkrétnu vec je viac ako dôležité. A presne o tom budú naše nové citáty – o problémoch vo vzťahu, ktoré sa dajú prekonať omnoho ľahšie, ako si myslíme.

… … … … …

Toho pravého nebudeš musieť presviedčať, aby ťa miloval. Nebude ťa s nikým porovnávať, nebude ti vyhadzovať na oči tvoje nedostatky, nebude chcieť, aby si sa zmenila… Proste ťa prijme. Takú, aká si, pretože pochopí, že ak ťa miluje, musí ťa milovať celú. Zatiaľ čo ten nepravý ti dá najavo, že na neho proste nemáš, a keď urobíš možné aj nemožné, aj tak z tvojho života odíde, lebo k tebe nikdy nepatril.

Skôr či neskôr nájdeš ten správny „kľúč“ na všetky vzťahy. Pochopíš totiž, že jediní, na kom by ti malo skutočne malo záležať, sú „len“ tí, ktorí tu pre teba sú v tú pravú chvíľu – tí, ktorí si na teba urobia čas, hoci je práve polnoc a ty sa potrebuješ len porozprávať. 

Neopúšťaj sa pre niekoho, s kým ti to raz nevyšlo. To, že ťa jeden muž sklamal, predsa neznamená, že láska neexistuje a že si ju nezaslúžiš.

O čo ľahšie by sa nám žilo, ak by sme sa toľko nebáli samoty, dokázali by sme sa postaviť TOMU človeku zoči-voči a povedať mu: Buď ma miluj, alebo nezdržuj.

Dnes už viem, že život nie je žiaden boj. Nemusím bojovať o nikoho lásku. O nikoho uznanie, priateľstvo, čas či pozornosť. Jednoducho som sama sebou, nič nesilím a tí, ktorí ku mne patria, so mnou zostanú. Všetci ostatní pomaličky sami odídu a mňa „boj“ o ich lásku aspoň nevysilí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty o pocitoch, ktorým sme museli dopriať čas, aby sme im porozumeli...

Naučila som sa netrvať na pomste. Proste tých ľudí s radosťou pustím. Som si totiž istá, že 100% z nich si dokašle život aj bez mojej pomoci.

Nauč sa hľadať tie najdôležitejšie odpovede v sebe… Nepýtaj sa, prečo ťa nemiluje… Radšej sa seba spýtaj, prečo ešte stále chceš, aby ťa takýto muž miloval.

Čím viac sa v niektorých vzťahoch popáliš, o to rýchlejšie sa uistíš v tom, že už nemáš potrebu nikoho naháňať a dožadovať sa odrobiniek jeho lásky.

Možno si teraz myslíš, že to zvládneš. Možno sa presviedčaš, že ti to trápenie bude stáť za to. Ale ver mi, že jedného dňa sa zobudíš a nebudeš veriť, akých bláznovstiev si bola schopná. Koľko času si s ním stratila. Koľko nocí si mohla radšej pokojne prespať a nie preplakať. Najprv sa spýtaš, kto ti to všetko vráti späť. A potom… Potom si uvedomíš, že jedinou osobou, ktorá ti to pekné môže vrátiť, si ty sama. Jednoducho precitneš a začneš žiť, pretože pochopíš, že život je príliš krátky na to, aby si k sebe lákala tých nesprávnych ľudí.

Drahá, utri si slzy a už sa viac nezožieraj spomienkami na neho. Chvíľu s tebou pobudol. Možno ti niečo vzal, možno ti niečo predsa len dal. Čo sa stalo, stalo sa. A vďaka tomu z teba urobil silnejšiu ženu.

Buď na seba hrdá natoľko, aby si k sebe viac nepustila ľudí, ktorí o tvojej hodnote pochybujú.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre