Prešlo mnoho dní, mnoho času, mnoho momentov, ktoré som zvládla absolvovať bez teba. Dokonca môžem povedať, že som s tým už úplne v poriadku.

Samozrejme, nebolo to rýchle, nestalo sa to hneď.
Rýchle bolo to, ako sme sa zrazu ocitli od seba…

Ale akosi som postupom času prijala ten fakt, že tu nie si. Fakt, že si tu mal byť len na chvíľu. Akceptujem to, že si teraz niekde inde.

Vlastne ma ani nezaujíma, kde si.

pinterest.com

No stále nedokážem pochopiť jednu jedinú vec, a to, že vždy, keď sa zobudím s tým, že som ťa mala v hlave nevedome aj počas spánku, je mi akosi nostalgicky smutno. Ale prečo? Prečo keď sa vždy zdá, že je srdce zahojené, tak stačí tak málo a svet je opäť naruby?

Priznám sa, po prebudení mám v hlave rovnaký zmätok, akoby sa to celé odohralo v nedávnej minulosti. Niekedy dokonca s istotou neviem určiť, či to bol len sen. Akoby som niekde tajne dúfala, že by to mohlo byť predsa len reálne. Ten scenár je vždy odlišný od reality, no som vtedy taká šťastná. Je to celkom vtipné. Alebo smutné?

Šťastná, keď spím, lebo tam si. Zúfalá, keď sa prebudím, pretože v skutočnosti si bol len ilúziou.

Som náhle v koncoch, neviem sa pohnúť ďalej a mám pocit, že som v niečom zlyhala. Neviem, či sa mám z niečoho obviňovať, či si mám niečo vyčítať. Občas som naštvaná, prečo sme ja alebo ty nespravili niektoré veci inak. Lenže koniec koncov, asi sme to vtedy chceli práve tak. Je už zbytočné popierať naše činy. Popierať naše rozhodnutia. Popierať nás.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Po čom žena naozaj túži

Asi je v poriadku cítiť sa tak.

pinterest.com

Som len človek, čo má pocity. Enormné množstvo pocitov. A nie je možné, aby som sa cítila stále optimisticky a plná elánu. No je na čase dostať sa do fázy, keď ani sen, v ktorom hráš hlavnú úlohu, so mnou nič nespraví.

Vždy som kritizovala najmä seba. Teda až neskôr. Spočiatku som nadávala len na teba. Asi obranný mechanizmus. A možno to tak malo zostať. Výčitky, ktoré možno ani nemám mať, mi veľmi sťažujú život.

Avšak ja verím, že v budúcnosti pochopím, čo som sa vďaka tomuto celému mala naučiť. Verím, že v budúcnosti ma už nenavštíviš v snoch, pretože muža svojich snov budem mať vedľa seba, keď budem zaspávať. A bude tam aj vtedy, keď sa zobudím.

A čo ty? Sníva sa ti o mne?

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre