Asi každý, kto dostal vo vzťahu „kopačky“, túži po tom, aby sa dotyčný vrátil späť. Človek sa na túto ilúziu dokonca dokáže fixovať celé mesiace i roky bez toho, aby sa jeho prianie naplnilo. A potom sú tu tí, ktorým sa skutočne „pošťastí.“ Schválne som použila úvodzovky. Pretože v drvivej väčšine prípadov vôbec nejde o šťastie. Dotyčný sa totiž vôbec nemusel vrátiť z dôvodu, že si mu začala chýbať, že si uvedomil svoje chyby, že v ňom opäť vzplanula láska…

Poviem to takto… Dôvodov, prečo sa vracajú tí, ktorí už raz odišli, je mnoho. A, žiaľ, príjemným je iba jeden z nich. Ten však nateraz dajme bokom. Skúsim ti popísať tie ďalšie dôvody. Presne tie, ktoré by pre teba mali byť jasnou stopkou a pre ktoré by si danú osobu viac nemala prijať do svojho života, aj keď k nej stále niečo cítiš. Toto sú totiž dôvody, pri ktorých by v tebe mala vyhrať sebaláska nad láskou k človeku, ktorý si tvoje city nezaslúži.

pexels.com

Zistil, že nik mu dobrovoľne nedá toľko čo ty…

Možno odišiel za inou a skočil z jedného vzťahu do druhého. Možno odišiel, pretože sa mu črtal prísľub nového vzťahu, a tak ten „starý,“ v ktorom už viac než vášeň panoval stereotyp, odhodil. Možno ani nikoho nového nemal, len vedel, že ak s tebou zostane, nikoho si ani nenájde. 

Nech je už tak či onak, potom sa stalo len jedno – predsa len okúsil aj čosi nové. A medzitým, ako sa k tebe vrátil, možno nielen raz. Možno tých vzťahov bolo viac a mali extra krátke trvanie, pretože zistil, že sa v tejto láske musí znovu snažiť. Že nestačí len prijímať, že občas musí robiť kompromisy alebo potlačiť svoje ego. Že na inú ženu neplatia staré osvedčené výhovorky, že jeho ospravedlnenia nie sú prijímané s takou samozrejmosťou, ako si to robila ty. Jednoducho zistil, že iným ženám nestačí to málo, čo stačilo tebe, že nie sú ochotné tolerovať toľko čo ty.

A tak sa po kratšej či dlhšej pauze vrátil späť za tebou. A ty? Tebe sa možno splnilo to, čo si si od rozchodu priala. Lenže, drahá, za jeho návratom nie je láska. Ale zúfalstvo, že inej žene jednoducho nestačil a že ju nedokázal s takou ľahkosťou obalamutiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Za všetko môžeš ty...

Zistil, že nevie byť sám…

Možno odišiel, pretože to medzi vami dlho škrípalo. Možno sa rozhodol pre rozchod, lebo si povedal, že mu takýto vzťah nepostačuje. Možno ho vyhnala nuda, možno pocit, že každý z vás chce niečo iné. A keď zostal sám, zistil, že sa pustil do náročnej úlohy.

pexels.com

Pretože byť sám (a nadovšetko z vlastnej vôle) nie je také jednoduché. Predovšetkým vtedy, ak bol dlhodobo zvyknutý na tvoju spoločnosť, na všetok servis, ktorý mu ponúkala spoločná domácnosť. A tak sa vrátil… Lenže ani toto nie je dôvod, pre ktorý by si ho mala privítať s otvorenou náručou. Pretože byť pre niekoho zadnými vrátkami, záchranou pred samotou, to si skutočne nezaslúžiš. Nie, drahá, v tomto vzťahu nikdy šťastná nebudeš.

Je závislý na vzťahoch…

Tento bod úzko súvisí s tým predošlým. Áno, my ľudia dokážeme byť závislí na všetkom. A na vzťahoch nevynímajúc. Single život a život v páre, to sú totiž dva odlišné vesmíry. Zrazu nablízku nie je nik, kto by pomohol a vypočul. Kto by mu dal pocit, že je pre niekoho stredom vesmíru, že je milovaný, že niekomu na ňom záleží.

V tomto prípade ani tak nejde o samotu či osamelosť. V tomto prípade hovoríme o egu, ktoré čerpá energiu len vtedy, keď cíti, že je pre niekoho jeho nositeľ dôležitý. A tak teda… Ani toto nie je dôvod, prečo vítať niekoho, kto už raz odišiel. Lebo ani v tomto vzťahu nedostaneš to, čo vieš dať. Toto nie je o láske. Ale o tom, že závislák potrebuje svoju dávku.

Ak odišiel od milujúcej ženy a bolo mu jedno, že ti tým ublíži, určite nebude mať výčitky preto, že ti svojím návratom bráni spoznať muža, ktorý by si ťa vážil. Opäť ti ublíži tým, že sa rozhodne byť s tebou…

O závislosti na vzťahoch máme epizódu nášho podcastu Rozhovory o živote:

Vypočuť na Apple podcasts: klikni TU
Vypočuť na Google podcasts: klikni TU
V podcaste budete počuť našu Ketrin a Dušana Kadleca alias motivation-man.sk

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre