Viem, že pravda sa nepočúva ľahko, a to hlavne vtedy, ak sa nelíši s tou „pravdou“, ktorej veríme a ktorú raz chceme zažiť. Viem, že nie je ľahké pripustiť si, že toto nie je láska, že on nemá záujem o vzťah, že si sa zamilovala do chlapca, nie do muža a pretvorila si si ho v predstavách na svojho hrdinu, ktorý raz bude o teba bojovať. No všetci, ktorí to vidia, každý, kto mal spoznať ťa a počuť, čo dokáže s tvojím životom narobiť, vedia, že nebude. Nie, drahá… On o teba nikdy nebude bojovať, pretože nechce. Tak prečo si to stále nahováraš?

Už sa nevládzem na to pozerať a ani to počúvať z rozprávania mojich známych. Nie je to len jeden prípad, mám pocit, že takmer každá žena, čo túži po láske, nedokáže rozoznať hru od skutočných citov. Jednoducho si dá klapky na oči, vizualizuje si dokonalý vzťah s ním, pričom on o ničom ani len netuší, a keď sa skutočnosť líši od jej vidín, plače a sťažuje sa všade, kam sa pohne.

pinterest.com

Pýtam sa, ženy, prečo to robíte?

Prečo sa zbytočne nechávate trápiť? To je naozaj život osamote taký smutný? Naozaj potrebujete muža k tomu, aby ste boli šťastné? To naozaj veríte všetkým tým predsudkom, že sa treba vydať do tridsiatky a porodiť dovtedy aspoň dve deti? Naozaj je túžba nájsť si vzťah dôležitejšia ako mentálne zdravie? Preboha, čo ste nesvojprávne? Veď život sa dá prežiť aj inak a nie, nemusí vyzerať ako naháňačka niekoho, kto sa raz na vás usmial.

Ak vás niekto ignoruje, celé týždne sa neozve, stretávate ho s inými, je zrejmé, že niečo zatajuje, prečo ho, preboha, nepošlete kadeľahšie? Prečo sa začnete doprosovať, prečo mu dávate najavo, že bez neho ste nič a váš život sa rúca? Neviem ako ostatní, ale ja by som sa určite nezamilovala na povel len preto, že ten druhý prestáva zvládať svoje emócie a je na pokraji psychického kolapsu. Nie je to sexi, príťažlivé a ani pútavé. Je to smiešne a ponižujúce. V tom prípade by som si pomyslela, že viac ako moju lásku potrebuje skôr odbornú pomoc.

pinterest.com

Niektoré z nás sú schopné zamilovať sa aj do osoby, ktorá ich registruje len na periférii svojho života…

A to je dosť smutné. Vypovedá to len o tom, že tak túžobne očakávate muža, až ste ochotné milovať hocikoho. Lenže nikto z nás nechce byť v srdci toho druhého hocikým. Chceme byť niekým… Niekým výnimočným. Nie jedným z davu, ktorý šiel práve okolo a vy ste vycítili šancu.

Nakoniec sa to končí tak, že sa nazdávate, že máte vzťah. Len ten vzťah má akési trhliny, ktoré vás deptajú. A nadovšetko ste schopné zvaliť vinu na toho druhého, obviniť ho z toho, že sa s vami zahráva…

Čo konkrétne vám chýba, keď sa necháte deptať samy sebou? Láska? Veď tej je okolo nás dosť a nemusí vždy vychádzať len zo vzťahu.
Chcete, aby si vás niekto vážil? Ale ako to má urobiť, keď to nedokážete vy samy?
Chcete počuť, že ste krásne? No naozaj to musíte počuť? Naozaj je potrebné, aby vám to niekto dokazoval?
Chcete zahnať pocit samoty? Skutočne niekoho chcete využiť len na toto? Aby ste sa necítili osamelé?
Chcete mať pocit, že za niečo stojíte, ak budete vo vzťahu? V tom prípade ide o čisto sebeckú túžbu a žiadny vzťah si ešte nezaslúžite…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Až po rozchode sa ukáže, koho sme milovali...

Zapamätaj si, že druhí sa s tebou budú zahrávať len dovtedy, kým im to dovolíš. Budú ťa klamať toľkokrát, koľkokrát akceptuješ predošlé klamstvá. Zrania ťa iba vtedy, ak im dáš ďalšiu šancu. Neexistujú obete… Existujú len ľudia, ktorí v mylnej viere dovolia iným, aby si s nimi robili, čo len chcú.

Ak chceš byť milovaná, prestaň o lásku prosíkať…

Ak počúvaš len klamstvá, tak s tým prestaň a nedovoľ mu viac hovoriť.
Ak máš pocit, že si len tá druhá, tak odíď a viac tou druhou nebudeš.
Ak ti nikdy neprejavil city, tak na to prestaň čakať.
Ak máš pocit, že bez neho sa nevieš ani nadýchnuť, tak je asi niekde chyba. A čosi mi napovedá, že v ňom nebude.

Tak sa, prosím, vzchop a prevezmi moc. Moc nad svojím životom, pretože inak budeš stále stretávať len ľudí, ktorí ťa budú vodiť za nos. Nikto nechce vo vzťahu človeka, ktorý je na neho chorobne upätý. Muži chcú ženu, nie trosku, ktorá sa bez lásky položí na zem.

pinterest.com

Budujte si svoj život…

Nájdite si konečne niečo, čo vás bude tešiť, a nebude to závislé od prítomnosti muža vo vašom živote. Ak máte pocit, že váš život je prázdny, tak si ho sakra niečím zaplňte a nečakajte, že to niekto urobí za vás. Vy udávate životu smer… Nie tí, ktorí sa okolo vás mihnú a vy sa na nich zavesíte, pretože neviete, čo so sebou.

Ak máš v sebe neporiadok, s ktorým si nevieš počať, princ na bielom koni a honosná svadba, ktorou sa pochváliš na sociálnych sieťach, ťa nezachránia…

Zabudnite na všetky reči v štýle: O lásku treba bojovať… Nie, o nič také sa nebojuje. Buď láska vznikne na oboch stranách a vydrží dlhé roky, alebo sa nezmyselne zamiluje iba jeden. A vtedy to je jeho problém, nie problém toho, „čo zavádza a klame“.

Autor: Kristína M.

Coverphoto: Photo by Maksim Istomin on Unsplash

Facebook komentáre