Nie, neľutujem, že som odišla a začala odznovu sama… bez teba. Hoci to nebol ľahký krok, som naň hrdá. Iná možnosť jednoducho neexistovala, musela som sa rozhýbať ja, pretože ty by si to nikdy neurobil. Ľutujem len jednu jedinú vec. A to skutočnosť, že som to neurobila skôr. Že som čakala, trápila sa a dúfala, že sa to zlepší.

Musela som odísť, pretože… Som jedného dňa prišla na to, že nemiluješ mňa. Miluješ to, čo som pre teba robila. Miloval si pocit, že som do teba zamilovaná a že som ochotná pre teba urobiť čokoľvek. Naozaj hocičo a ty si sa vďaka tomu cítil nesmierne mocne a neporaziteľne.

Ak toto náhodou číta niekto, kto zažíva niečo podobné, prosím, pouč sa z mojej skúsenosti…

pinterest.com

Nenechaj zájsť veci priďaleko. Nečakaj, ak cítiš, že to nie je obojstranná láska. Nerob viac, ako robí ten druhý, a predovšetkým vtedy, ak on nerobí nič. Nikdy nezabúdaj, že máš svoju hrdosť a nikomu na svete nedovoľ, aby ti ju vzal.

Pretože… ľudia z našich životov odchádzajú neustále. A vieš, tí, čo odišli, sú nahraditeľní, veď inak by ostali a nikam sa nevyparili. Ale to, čo nám títo ľudia vezmú z našej duše, len veľmi ťažko opäť nájdeme. A to je dôvod, prečo by sme v žiadnom vzťahu nemali siahať na dno. Svojich síl, svojej hrdosti, svojej sebaúcty.

Preto ťa prosím, nezabúdaj na seba. Nezabúdaj na to, že si kedysi vedela existovať bez neho a tvoj život bol aj tak úplný. Neviaž sa na nikoho, kto si ťa neváži, i keď viem… ľahko sa to hovorí a ťažšie je to v reálnom živote. Ale ver mi, prežila som niečo podobné. A o to viac si uvedomujem silu svojich slov.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chýbaš mi

Pamätaj, že ak pozoruješ vo svojom vzťahu tieto trhliny, nikdy to vzťah nebol. Bola to z jeho strany len pretvárka a z tvojej zasa klamstvo, ktorým si dobromyseľne chcela obalamutiť samu seba.

pinterest.com

Premysli si, či chceš zostávať s človekom, ktorý…

– … na tebe vidí veľa chýb. A za chyby pokladá i to, čo chybou nie je.

– … ťa chce meniť a pretvárať na inú ženu.

– … si zvykol na to, že sa má pri tebe dobre. Pretože navaríš, upraceš, operieš…

– … sa nezaujíma o to, čo chceš ty. Jednoducho jeho názor je ten správny a odmieta o tom diskutovať.

– … ti aspoň raz za čas neprejaví svoje city hocijakým spôsobom…

Je mi jasné, že sa z takého vzťahu odchádza ťažko. Cítiš sa vyčerpaná a po všetkých tých výčitkách z jeho strany i príliš nedobrá pre niekoho iného. Ale ak ti môžem poradiť, vrhni sa do toho bezhlavo. Nepremýšľaj, jednoducho choď. Neboj sa odísť… A vôbec mu nemusíš nič vysvetľovať. Jeho to aj tak zaujímať nebude.

Po čase pochopíš, že si nemohla urobiť lepšiu vec. Avšak čaká ťa teraz to najťažšie. Opäť nájsť samu seba. Budeš sa musieť odznovu prijať. Taká, aká si. A keď to zvládneš, príde do tvojho života niekto, kto sa do teba zamiluje práve vďaka tým vlastnostiam, ktoré si ty kvôli inému mužovi kedysi potláčala…

Autor: Barbora

Coverphoto: Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

Facebook komentáre