V prvom rade sa ťa chcem spýtať, prečo ten vzťah tak veľmi potrebuješ. Je v poriadku, ak sa túto otázku samého seba (áno, tento článok je venovaný aj mužom) opýtaš aspoň raz za čas. Nie je však v poriadku, ak ti stále hlavou ide iba to a ty pomaly strácaš pojem o realite, lebo stále len premýšľaš nad tým, kde sa ten tvoj princ či princezná nachádza a či tá osoba, čo do teba nechtiac narazila v obchode, náhodou nie je ONA.

Nie je. A prestaň ju stalkovať na Facebooku. Hneď teraz! Venuj sa mi.

pinterest.com

A teraz znova…

Prečo ten vzťah tak veľmi potrebuješ? Prečo to musí byť hneď a prečo si vlastne nešťastný z toho, že sa nemáš s kým deliť o zmrzlinu, ktorú teraz vyžieraš sám?

Tých faktorov môže byť neúrekom, avšak zásadnou chybou je prílišné rozmýšľanie nad svojím „single“ statusom. Nie, nemusel si spraviť nič zlé, nemusel si sa ani len zle usmiať na tom rande, kedy ti povedala, že to medzi vami proste nepôjde. Už tretia tento rok… 

Ale chcem ti povedať, že to nevadí. Nevadí, že to nevychádza. Možno ti len život chce dať najavo, že máš s láskavým dovolením začať brzdiť svoju dušu prahnúcu po vzťahu a zamerať sa na iné veci. Na školu, prácu, záľuby. Na to, čo robí teba tebou. Zlepšiť sa, objavovať, spoznávať. Užívať si život a to všetko krásne, čo ti ponúka.

Ak príliš rozmýšľaš nad vzťahom a nad tým, ako veľmi ho chceš, druhá strana to vycíti, dokonca bez toho, aby si to uvedomovala. V skratke, nevyjde ti to, lebo to až príliš chceš a nedávaš tomu voľný priebeh. 

Pri prehnanom hľadaní tvojej polovičky úplne strácaš vlastnú identitu…

Tá osoba prakticky nevie, s kým sa stretáva, lebo tvojím jediným aktuálnym záujmom je ona sama. Všetko nechávaš bokom, lebo proste ONA. A teraz, keď si to tak čítaš, neprídeš si trochu ako úchyl? Áno? No výborne, pochopil si, tak poďme ďalej!

pinterest.com

Vieš vôbec, ako by mala vyzerať tvoja spriaznená duša? Akú povahu by mala mať? Ako by sa mala správať? Alebo sa vždy len obšmietneš okolo niečoho, čo vyzerá „celkom fajn“ a „asi môže celkom aj byť“? Nerob to už. Nikdy viac.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Náš posledný (ne)rozhovor

Nech si, kto si, a nech už vyzeráš akokoľvek, vždy si môžeš vyberať…

Pokojne si spíš niekde na papier, ako by mala vyzerať tvoja drahá milovaná polovička. A možno zistíš, že je oveľa bližšie, než by sa mohlo zdať.

To mi pripomína – osud ti do života neprináša ľudí len tak. Skús dať niekomu šancu. Zájdi s ním na kávu a dovoľ mu otvoriť sa ti. Nehľadaj stále. Skús to, čo ti priniesol život. Lebo on ti to tam nepriniesol len tak. 

Alebo nad sebou aspoň trochu pouvažuj… 

A hlavne nad tým, kto je teraz v tvojom živote. Kto s tebou ostal v časoch, kedy sa s tebou nedalo vydržať. Kto sa s tebou aj pohádal do krvi, ale vrátil sa. A nie, vôbec to nemusí byť to pravé, ale pokiaľ s tebou vydržal ťažké časy, tak je to minimálne znak toho, že mu na tebe záleží a ty už nemusíš viac plakať nad tým, že ťa nikto nemá rád (áno, ono to tak naozaj je, tak už, prosím, odlož tú zmrzlinu). 

A môže (mal by!) to byť pre teba znak, že tá osoba jednoducho raz príde…

Autor: @whossimonne

Coverphoto: Photo by Elia Pellegrini on Unsplash

Facebook komentáre