Predtým ako sa rozhodneš odísť…nezabudni sa obzrieť. Predtým, ako sa rozhodneš odísť, nezabudni, že moje dvere sú teraz otvorené. Nebudem ťa držať na silu. Môžeš hocikedy odísť… Nezabúdaj však, že keď raz prekročíš prah, už nebude cesty späť. Predtým ako odídeš nezabudni, prečo si vôbec prišiel. Nezabudni aké to bolo… Keď si ma spoznal. Keď som ti povedala, varovala som ťa, že nie som ako každá iná tam vonku. Že som o niečo viac citlivá. Že stále snívam a že mám hodnoty ešte stále niekde úplne inde ako v drahom obchode s kabelkami…

Povedala som ti, že mi nestačí tvoje milujem ťa a že to so mnou budeš mať sakra ťažké. Vedel si, že ma občas nebudeš chápať. Ako by si aj mohol? Mám dni, kedy nechápem ani samu seba. Dni, kedy sa zamýšľam nad svetom a nechápem. Len tak sedím, pijem zelený čaj, premýšľam a niekedy sa len tak rozplačem….vedel si všetko. Ukázala som ti svoju dušu, lebo som nechcela niekoho, pred kým sa musím na niečo hrať. Ty si bol TEN, ktorý vedel všetko.

Predtým, ako sa rozhodneš odísť, spomeň si, ako si sľúbil, že zostaneš.

Že budeš bojovať a nedovolíš, aby nás niečo len tak rozdelilo. Spomeň si, ako si sľúbil, že ty budeš ten, ktorý má bude ľúbiť aj vtedy, keď zabudnem ľúbiť samu seba. Ako si mi prisahal, že sa ma nevzdáš a že spolu pôjdeme proti celému svetu. Nezabudni, že ja som ťa neprosila aby si zostal. Neprosila som, aby si bojoval, lebo som sama nevedela, či to vôbec má zmysel.

pinterest.com

Stokrát som ti povedala, že si zaslúžiš možno lepšiu. Niekoho, kto bude menej cítiť, kto nebude mať stále detinské otázky a nebude chcieť úprimne odpovede. Niekoho, kto nebude mať potrebu spoznať celý svet. Niekoho, koho nebude vytáčať nespravodlivosť a nebude si brať na seba bremená celého sveta…..jednoducho povedané… možno si zaslúžil niekoho menej komplikovaného …vybral si si však mňa.

Nezabúdaj, že si to bol ty, ktorý si vybral mňa.

A ja som bola tá, ktorá ti nakoniec uverila. Uverila som, že s tebou to nakoniec možno naozaj dám. Že ty budeš hádam naozaj stáť vedľa mňa a budeš podporovať moje sny. Aj keď sú občas príliš na to, aby si ich pochopil. Verila som, že budeš ten, ktorému môžem celú noc o všetkom rozprávať. A ty si počúval. Tvrdil si, že to na mne miluješ. To, keď rozprávam a tebe sa zrazu zdajú každodenné malé problémy bezpredmetné.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Predtým ako odídeš, nezabudni sa uistiť, že ti to nebude chýbať. Nezabudni sa spýtať sám seba, či ti bude naozaj stačiť niekto, kto ti nedá zo seba všetko. Niekto, kto bude vedľa teba, ale nikdy ti neodhalí celú svoju dušu… vieš nie každý to dokáže a v dnešnej dobe nie každého zaujíma, že nejakú dušu má.

Predtým, ako sa rozhodneš za nami navždy zatvoriť dvere, spomeň si na každú maličkosť.
Na to, ako som sa bavila na tvojich blbých vtipoch. Na to, ako si miloval môj smiech. Spomeň si, ako som milovala robiť ti nervy a ako som sa bavila, keď si bol rozčúlený a nakoniec sme sa na tom spolu smiali. Spomeň si na naše spoločné noci, keď sme zaspávali v objatí a na rána, kedy si hovoril, že si nič krajšie nevieš predstaviť.

Nebudem ti stáť v ceste. Nechcem ťa blokovať ….chcem len, aby si si to premyslel. Nie si prvý človek, ktorý ma opustí a predpokladám, že ani posledný, ale chcem aby si vedel, že naspäť ťa už nepustím.

Nebudem ti vyčítať nič, lebo na to nemám právo. Lebo viem, že to so mnou nie je ľahké a keď sa ma chceš vzdať, máš na to plné právo… budeš ďalší, čo ma nezvládol a to bude znamenať, že ešte neprišiel ten čas… že ešte nie si ten pravý.

No prosím ťa len o jedno. Predtým, ako odídeš, nezabudni sa obzrieť…

coverphoto: Photo by Pete Bellis on Unsplash

 

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

 

Facebook komentáre