Láska, prepáč… Teraz nie je ten správny čas. Musím ísť. Musím sa vydať na cestu, ktorej smer si sama netrúfnem odhadnúť. Musím odísť a ty ma musíš pustiť…

Načasovanie… A ten pocit, keď nám ten druhý povie, že teraz nemôže a my si hneď myslíme, že len jednoducho nechce. Nezamýšľame sa ani nad dôvodom. A potom život zamieša karty a všetko sa otočí. Zrazu som to ja, kto nemôže. Kto je na ceste a nemôže sa zastaviť.

Prosím, pochop to. Ja by som chcela, ale nemôžem.

Nemôžem ti sľúbiť zajtrajšok, keď si nie som istá ani dneškom.

Nemôžem sa teraz zastaviť a nemôžem žiadať ani teba, aby si išiel so mnou, lebo ja sama neviem, kam mám namierené. 

Prepáč, že ťa opúšťam

pinterest.com

Prepáč, že som si vybrala cestu osamote namiesto života s tebou, ale nie je ten správny čas. Musím ísť. Musím nájsť samu seba. Musím tancovať sama v daždi a zalievať si na raňajky len jednu kávu. Musím sa naučiť mať rada seba a až potom ťa môžem naozaj vpustiť do môjho života.

Musím si ešte užiť slobodu a neber to v zlom, ale mám pocit, že musím byť sama. Že ešte nie je ten čas a nemôžem sa viazať. Neviem, či to chápeš, či to vôbec chceš chápať alebo či to niekedy pochopíš… Že aj napriek tomu všetkému ťa naozaj milujem, že by som pre teba obetovala celý svet. Viem, že sme si súdení a že aj tak skončíme spolu. Viem, že ty si ten, ktorému poviem svoje áno, ale momentálne na to nie je ten správny čas.

Cítim to tak hlboko v sebe, že tomu verím… Aj keď tomu neverí nikto…

Momentálne ešte hľadám miesto vo svojom vlastnom živote. Hľadám to niečo, čo neviem ani ja sama pomenovať. Niečo, z čoho budem mať pocit, že môj život dáva zmysel. Musím nájsť cieľ, za ktorým budem kráčať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pripravená na lásku nikdy nebudeš

A áno, viem, že dôležitá je cesta, nie cieľ… No práve preto musím byť sama. Aby som na tej ceste spadla a aby som sa naučila sama vstať. Aby som spoznala kopu nových ľudí a viem, že ani jeden nebude nikdy taký ako ty.

Musím zažiť to všetko, o čom snívam už dlhé roky…

A musím to dosiahnuť sama. Musím nájsť zmysel v tom obrovskom chaose, ktorý v mojom živote panuje. Musíš ma pustiť a aj ty musíš ísť. Nemôžeš stáť na mieste a čakať na mňa.

Prosím ťa, ver v našu lásku. Ver v ňu takisto, ako v ňu verím ja. Mysli na mňa, aj keď budem na druhej strane zemegule… A ja ti sľubujem, že budem myslieť na teba.

Prosím, ver, že náš čas ešte príde

pinterest.com

Že to možno nebude zajtra ani pozajtra. Možno to bude už potom, ako už prestaneš veriť… Ale sľubujem, že sa stretneme.

Možno to bude potom, ako spravíme chyby, ktoré spraviť musíme. Potom. ako vpustíme do svojich životov nesprávnych ľudí a až príliš neskoro si uvedomíme, že tam nikdy byť nemali.

Prosím, odpusť. Nezabudni na mňa. Ulož si spomienku na mňa vo svojom srdci a mysli na to, že ťa nikto nemiloval tak ako ja. Viem, znie to veľmi naivne a možno až sebecky, ale ver mi, že to bolo to najťažšie rozhodnutie, aké som kedy spravila. Nechať lásku tu.. Nechať tu teba.

Verím však, že všetko má svoj čas.. A náš čas ešte len príde… Že raz, keď na to budeme pripravení, tak príde náš čas. Ten správny čas.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre