Každá z nás chce byť milovaná. Veď preto sme my ženy na tomto svete – aby sme v iných vzbudzovali lásku a nehu, aby sme sa cítili ako bytosti, ktoré menia tento svet k lepšiemu. Chceme lásku cítiť a chceme ju aj dávať. A keď sa nám to nedarí, môžeme byť v ostatných oblastiach života neviem ako šťastné, no stále bude ten život trochu fádny. Večery budú prázdne a až príliš tiché, noci budú preplnené iba otázkami, kde robíme chybu…

Hovorí sa, že ten, kto hľadá, nájde. Veď predsa každé úsilie, ktoré do niečoho vložíme, sa neskôr musí niekde prejaviť. Ale týka sa to aj lásky? Je dobré ju hľadať a upadať, keď ju nenachádzame? Je nutné trvať na tom, aby k nám konečne prišla, a keď sa tak nestane, cítiť sa zle, menejcenne a vyprahnuto?

pinterest.com

Lásku si treba vážiť, no nie ju privolávať…

Hneď ti aj poviem prečo. Pretože lásku hľadáme v čase, kedy pociťujeme jej nedostatok. Chýba nám a tento deficit negatívne ovplyvňuje celý náš život. Stávame sa akýmsi otrokom nedostatku lásky, ktorý nás núti robiť to, čo nám nie je prirodzené. Podliehame smútku, ktorý cítime, a tak sa môže stať, že budeme inklinovať k ľuďom, ktorí nám neskôr ublížia.

Lebo ak hľadáme, zamotáme sa. Dovolíme tomu procesu hľadania, aby sme zrazu lásku videli aj tam, kde nie je alebo kde nemôže vzniknúť. Niekto sa na tebe usmeje, niekto sa ti prihovorí a ty si už v hlave spriadaš plány, čo bude o mesiac, o rok, o dva… Vyvíjaš podvedomý nátlak nielen na osobu, ktorú si zaujala, ale aj na seba. A tým pádom sa správaš inak. Znižuješ svoje nároky. Vlastne ti je jedno, kto do tvojho života príde. Hlavne nech ťa zbaví pocitu osamelosti.

Prosím, prestaň hľadať lásku a nechaj ju, nech si práve ona vyberie správny čas, kedy do tvojho života zavíta. Hľadanie môže spôsobiť, že sa pripútaš k niekomu, kto k tebe nepatrí. K osobe, ktorú by si si vtedy, ak by si tak súrne nehľadala, nikdy nevšimla. Hľadanie lásky spôsobuje bolesť a sklamanie. Pretože nutkavá túžba stať sa milovanou ťa poslepiačky zavedie tam, kde sa ľahko môžeš popáliť.

Ver mi, že to má svoj dôvod…

Musí existovať dôvod, prečo si teraz sama. A vieš aj aký? Môže ich byť mnoho. No všetky chcú poukázať len na jednu vec – cítiš sa sama, pretože si sa nenaučila oceniť svoju prítomnosť tak, ako oceňuješ prítomnosť iných. 

pinterest.com

Nedostatok lásky v tvojom živote ťa robí zraniteľnejšou. Ak dovolíš, aby si sa kvôli tomu, že už dlho nikoho nemáš, cítila zúfalo, je len otázkou času, kedy sa odhodláš k zúfalým činom, ktoré potom, ako z tohto stavu vytriezvieš, trpko oľutuješ.

Pretože ten, kto lásku hľadá, ju chce nájsť za každú cenu. Chce byť milovaný, a tak sa snaží, aby ho iní milovali, aby sa presvedčil o opaku, že je sám, a konečne niekoho našiel. Mnohokrát odhodí vlastnú dôstojnosť. Veľmi často dovolí druhým, aby mu ublížili, a aj tak od nich neodíde, pretože tú lásku proste chce nájsť.

A to nesmie byť tvoj prípad. Pamätaj, že sa môžeš ocitnúť v poriadne nebezpečnej hre. Tak daj životu voľnosť. Nauč sa byť sama. Nauč sa byť sama a nie osamelá. Len potom stretneš niekoho, kto k tebe patrí, a nebudeš vnímať ľudí, od ktorých budeš požadovať lásku za každú cenu. 

Autor: Romana

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Vzdal si sa šťastia...

Coverphoto: Photo by Artem Beliaikin on Unsplash

Facebook komentáre