„Uvidíš, že príde lepší, ako som ja.“
Keď som tieto slová počula, objala som človeka, ktorý mi ich povedal, akoby ho moje objatie mohlo zastaviť. Pomyslela som si, že je to ďalšie klamstvo, ktorým sa ma snaží utešiť, a pripočítala som ho na zoznam klamstiev, ktoré som si už vypočula. Akoby niekto mohol byť lepší ako on?! Taký človek predsa neexistuje a už vôbec ho nestretnem. A napokon, ani nechcem.

Dnes už viem, že som to bola ja, kto sa mýlil. Pretože nielenže prišiel lepší. Prišiel neporovnateľne lepší. Človek, pri ktorom môžem znovu lietať a nebojím sa, že spadnem, pretože viem, že ma zachytí. Ten, pri ktorom znova spoznávam zvuk vlastného smiechu. Ten, ktorý mi otvoril svoj svet, a ja jemu zase svoj.

Takýto človek príde aj k tebe.

pinterest.com

V deň, keď na to budeš pripravená. Budeš si tým istá, keď príde. Spoznáš to. Dokážeš mu dať viac lásky, ako si myslíš. Dokážeš mu dať všetko, ak si to zaslúži. Nemaj strach. Ak si teraz zlomená, nebude to tak večne. Stačí sa pustiť cestou sebalásky a znovu uveriť, že máš právo na šťastie.

Pre jeho úsmev urobíš aj nemožné. A on pre tvoje šťastie pohne svetom. Objímeš ho a budeš vedieť, že si v poriadku. A že všetko, čo potrebuješ, už máš.

Budeš pripravená znovu ľúbiť, ale príde to nečakane. A skôr než ho odmietneš ako iných, započúvaj sa do svojej duše, či ti nešepká, že potrebuje lásku. Naučila som sa, že nič nedokáže zlomenému srdcu pomôcť tak, ako množstvo lásky. Spomenieš si, ako si hovorila, že viac nebudeš milovať nikoho, a uvedomíš si, že to bola len výhovorka skrývajúca strach z lásky. Pretože vždy, nech sa stane čokoľvek, v tvojom srdci bude vždy dostatok lásky.

Dokážeš milovať, aj keď si bola zničená.

Dokážeš to, keď príde človek, ktorý si to zaslúži. Príde a ty mu budeš chcieť dať všetko. A už sa nebudeš báť sklamania.  Raz príde ktosi, z koho sa ti zakrúti hlava. A budeš zbožňovať jeho bozky. Jeho prítomnosť bude pre teba ako zázrak. A pocítiš v srdci niečo, čo by si viac nečakala.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Myslím, že už je neskoro...

Či chceš, alebo nie, tvoje srdce mu otvorí dvere, keď na ne zaklope. Stane sa tvojou druhou polovicou. Bude všetkým, po čom si kedy túžila a ešte stokrát lepším. Bude tvojím anjelom z neba. Jeho láska bude tvojou odmenou za bolesť. Venuje ti toľko bozkov, koľko sĺz si stratila. A bude ťa milovať aj zlomenú.

Nebudeš ho musieť prosiť o pozornosť, pretože ti ju dá sám.

pinterest.com

Bude s tebou v dobrom aj v zlom a ty sa pristihneš pri počúvaní romantických piesní a zmazávaní tých smutných. Dobrovoľne sa mu odovzdáš a budeš jeho tak, ako nikoho iného. Pri ňom ti všetko trápenie dá zmysel a povieš si, že to stálo za to. Pri ňom sa nebudeš báť budúcnosti, pretože budeš vedieť, že nie si sama.

Prosím, daj mu šancu, keď ho stretneš. Neboj sa, dôveruj svojim pocitom. Budeš už dosť silná na to, aby si ho rozoznala. Spoznáš lásku, keď príde, len jej to dovoľ. Skús uveriť, že stále existuje. Nechaj ju uzdraviť ťa.

Nikoho nepros o lásku.

Ona príde sama. Je jedno, ako dlho to bude trvať, príde, keď na ňu budeš pripravená. A už ju nestratíš. Viem, že pri tomto ďalšom človeku budeš najlepšou verziou seba, akou len dokážeš byť. Budeš taká ako ešte nikdy. Ale preňho budeš dokonalá. Bude milovať teba aj tvoje chyby, aj tvoje jazvy z minulosti. Nebudeš pri ňom plakať, jedine ak z vďačnosti, že ho máš.

A keď ti povie, že ťa miluje, aj keď si myslí, že spíš, viac už nehľadaj. Už si ho našla…

Kdesi v diaľke už na teba čaká. Tak nestoj na mieste, ale sprav krok vpred. Za človekom, ktorému na tebe bude naozaj záležať. Dá ti všetku lásku, ktorú si zaslúžiš. A budeš znova šťastná…

Coverphoto: Photo by kevin laminto on Unsplash

Facebook komentáre