Všetko, čo máme, je prítomný okamih. Sme tu a teraz. Mnohokrát však na to zabúdame. Žijeme v minulosti a máme strach z budúcnosti, nežijeme v prítomnosti. A preto nám uteká to najkrajšie, čo práve máme…
Čo ťa trápi z obdobia, ktoré sa už stalo, a aké sú tvoje obavy z nadchádzajúcej budúcnosti?

Každý z nás má v živote chuť utiecť pred sebou samým, najmä ak sa cítime hrozne… Chceme, aby sa to, ako sa cítime rýchlo pominulo. Chceme sa toho bremena zbaviť hneď. 

pinterest.com

Potlačiť svoje emócie… 

Únik hľadáme často vo veciach, ktoré nám tieto emócie utlmia či úplne zabijú. Sila v nás sa ale odohráva v schopnosti prijať svoje emócie. Prijať ich, nech nás akokoľvek ničia. Prijať ich v daný okamih a naučiť sa s nimi pracovať. 

Je dôležité vedieť, že keď sa cítime najhoršie, najviac rastieme. Človek s pocitom „som na dne“ sa najviac vyvíja. Každý pád je novou skúškou, pri ktorej rastieme a z ktorej vyviazneme vždy skúsenejší, silnejší a vytrvalejší. 

Nezáleží na tom, v akej hlbokej temnote sa práve topíš, na konci tunela je aj tak vždy svetlo. Stačí, ak urobíš to najlepšie s tým, čo máš, s tým, čo prežívaš vo svojom vnútri. Prečo najhoršie pocity nevyužiť vo svoj prospech? Jediným varovaním je nepoddať sa im. Priznať si istú slabosť, smútok alebo bezmocnosť nie je prejavom prehry. 

Je to krok k svetlu na konci tunela…

Prijmi svoje emócie. Vytvor si určitý čas pre seba a uvoľni priestor svojim pocitom. Premýšľaj. Bolesť nie je tvojou slabosťou, ak ju obrátiš na svoju výhru. Preto si už dnes sadni a vyrieš v sebe všetko, čo ťa trápi. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Myslela som si, že opustiť ťa bude jednoduchšie

Vykrič to, napíš to, porozprávaj sa o tom s niekým… Nepotláčaj to! Neunáhli to! Je lepšie dopriať si čas, aby sme mohli hľadať správne odpovede na naše otázky, na otázky, na ktoré zatiaľ nepoznáme odpoveď. 

pinterest.com

Je dôležité nechať si čas na presné vyjadrenie toho, čo máme ukotvené v našom srdci. Chybou je, ak dávame veľký priestor nesprávnej interpretácii, možno práve preto, že sa ponáhľame alebo sa bojíme povedať celú pravdu.

Neboj sa… 

Pretože ak aj tráviš príliš veľa času obavami, presúvaš ich energiu a myšlienky do svojho života a následne sa ich nevieš zbaviť. Nevieš si poriadne užiť prítomný okamih a netešíš sa z maličkostí, ktoré ti denno-denne prinesie život, lebo sa zaoberáš niečím, čo nezmeníš alebo zatiaľ nevieš ovplyvniť. 

Žijeme tu a teraz. Vyrieš všetko, čo bráni tvojej radosti, prečisti svoje vnútro. Osloboď sa! Urob to, čo miluješ, alebo buď s niekým, na kom ti najviac záleží a užívaj si. Vychutnaj si danú chvíľu či nezachytiteľné sekundy.

Autor: Kristína Puziová

Coverphoto: Photo by Rodolfo Sanches Carvalho on Unsplash

Facebook komentáre