Trvalo mi dlhšiu dobu, kým som isté veci spracovala a prijala. Okolnosti v mojom živote ma to naučili. Byť v istých momentoch viac tvrdou a naučiť sa myslieť aj na seba. Vždy som hľadela na to, aby boli druhí spokojní a šťastní, ale na úkor vlastného pokoja a mieru na duši. Nejdem ťa tu poučovať o tom, čo by si mala robiť a čo nie. Jediné čo od teba chcem, aby si sa dala na prvé miesto. 

Áno, ty, počuješ dobre… Buď sama sebe prioritou. Vystúp z tých vzorcov, kde nás učili, že potreby druhých ľudí sú omnoho dôležitejšie ako tie naše vlastné. Nie je nič sebecké na tom, keď sa o seba staráš. Taktiež si nič nevyčítaj, ak nemáš náladu tu byť stále iba pre niekoho iného. Ty si tiež iba človek z mäsa a kostí a máš na to právo. 

unsplash.com

Nemaj z toho strach, že čo si pomyslia iní… 

Názor druhých nech ťa netrápi. Nestojí za to, ver mi. Aj keby čokoľvek urobíš na 110%, tak sa nájde človek, ktorému nevyhovieš. Dôležité je iba to, ako sa cítiš ty. Ak máš veľa povinnosti cez deň a nevieš čo ďalej, tak si daj stopku. Oddýchni si od všetkého a každého. Postaraj sa najprv o seba a až potom o druhých ľudí. Keď si spokojná ty, bude také aj tvoje okolie. 

Tvoja spokojnosť bude z teba vyžarovať na kilometre. Rozmaznávaj sa, urob si deň pre seba, choď na prechádzku do prírody alebo si kúp si nejaký darček. Staraj sa o svoje telo, cvič, medituj, zdravo sa stravuj. Vytváraj si nové, zdravšie a hodnotnejšie návyky do tvojho života. Buduj si vzťah k sama sebe. Staneš sa vnútorne stabilnou a názor iného človeka s tebou nepohne. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Raz to bude navždy...

Časom sa ti zmení pohľad na samu seba a aj na to, čo robíš… 

Budeš mať dostatok energie, ktorú môžeš venovať svojej rodine, priateľovi alebo kamarátkam. Ty jediná budeš sama so sebou až do konca života. Ako ten čas chceš prežiť? Chceš žiť život s problémami druhých ľudí, ktoré by ťa jedného dňa aj tak pohltili? Stále žiť v strachu, čo si kto o tebe pomyslí? Myslím si, že to nechceš ani ty a ani ja. 

Každý z nás by sa mal naučiť byť v istých momentoch sebec. 

Nehovorím o tom, že máš teraz kašlať na celý svet. To určite nie, ale myslím to tak, že keď máš ty sama problémy, vyrieš najprv tie a až potom príde na rad všetko ostatné. Dievča, žena, si stredobod svojho vesmíru. Začni toto aplikovať do svojho života. Ako vnímaš ty samu seba, tak ťa bude vnímať aj tvoje okolie. Na záver nezabudni, že si úžasná taká, aká si. Zapíš si to niekam, kde to budeš mať stále na očiach. 

Autor: Laura

Coverphoto: Photo by Gabriel Benois on Unsplash

Facebook komentáre