Láska po láske už nie je taká, ako by sme čakali. Teda aspoň mňa to zaskočilo. Láska po TEJ láske už nie je vôbec jednoduchá. Vzniká pomaly, ak vôbec. Je plná otázok, ktoré spája jedna jediná: Čo ak sa to stane znova? Telo lásku odmieta, myseľ jej sa bráni, vyplavuje na povrch spomienky a srdce ráta jazvy uvažujúc, či by sa ich tam pár ešte zmestilo, ak sa pokúsi to risknúť. Láska po láske, ktorá nevyšla, je opatrná a občas i neláskavá, pretože otvára staré rany, ktoré možno raz zacelí úplne a možno i nie…

Možno vyzerám ako niekto, kto na lásku neverí. Možno sa ti zdá, že city nie sú mojimi prioritami a hodnotový rebríček zapĺňa úplne niečo iné. Možno si to chcel vzdať, pretože si si hovoril, že to nemá cenu. Že táto žena milovať nechce a nevie. 

unsplash.com

No ona len chránila seba…

Pred tým, čo sa stalo a čo už viac zažiť nechce. Pred spomienkami, ktoré ešte aj po rokoch bolia. Pred všetkými nástrahami, ktoré láska so sebou prináša. Vieš, drahý, samota je pre ženu, ktorá si prešla peklom, omnoho bezpečnejšia ako prítomnosť iného človeka… 

Vie, že rany na srdci nevznikajú vo chvíľach, keď je na všetko sama. Ale keď zistí, že je osamelá aj napriek tomu, že vedľa nej po celý čas bol muž, ktorý svoje city iba hral.

Takáto žena už nie je naivná…

Neverí všetkému, čo sa jej dostane do uší. Chce skutky, vidieť ich hodnotu, posúdiť ich úprimnosť a zistiť, či sú skutkami, ktoré ju majú len ohúriť, alebo vyšli priamo z tvojho srdca.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Občas sa proste prestaneme starať

Nezasmeje sa hlúpych vtipoch, pretože sa to patrí. Bude úprimnejšia, ako by si čakal, a nebude pred tebou skrývať skutočne nič. Nepôjde tam, kam ju budeš viesť, pretože slepo niekoho nasledovať sa jej predtým nevyplatilo. Nebude prosiť, aby sa jej sny naplnili, ale urobí všetko preto, aby tomuto procesu pomohla. Nebude žiadať, aby si zostal, pretože dnes už vie, že by tým len sama zostala stáť na prahu dverí, ktoré by sa dlho potom bála zavrieť.

unsplash.com

Neponúkne ti svoje srdce na dlani. Na také niečo, prosím, nečakaj. Postupne ti odovzdá kúsok za kúskom a priprav sa na to, že to bude skutočne dlhý proces. Až na úplnom konci, keď budeš očakávať i ten posledný, zistíš, že ten nemieni dať nikomu. Nechá si ho pre seba, pre chvíle, keby si tu raz nebol. Pretože už vie, že iní môžu odísť, no ona sa vo vzťahu k nim musí zariadiť tak, aby jej po ich odchode nezostali len prázdne dlane, vyprahnutá duša a oči plné sĺz.

Raz ti poviem viac…

Jedného dňa, keď si budem istá, že to nie sú len sľuby, keď budem vedieť, že moja i tvoja láska majú rovnaký cieľ, keď sa znovu neotvoria staré rany…

Vtedy sa ti priznám, že som už raz milovala. A ty pochopíš, prečo je dnes také ťažké milovať mňa. 

Coverphoto: Photo by Valerie Elash on Unsplash

Facebook komentáre