Vieš, čo si naozaj nezaslúžiš? Motať sa v bludnom kruhu. V labyrinte boľavých otázok a neistých odpovedí, nedôveryhodnosti jeho slov, vo vlastných predstavách, ktoré sa ani zďaleka nepodobajú na tie, ktoré si si v sebe odmala pestovala. Nezaslúžiš si vracať sa k niekomu, pre koho si bola len zábavkou, vyplnením prázdnych dní, krátkou známosťou z dlhej chvíle či z nutkavej potreby niečo vzrušujúce zažiť. Zaslúžiš si nechať túto životnú kapitolu za sebou.

Prosím, nechaj to tak. Viac sa k tomu nevracaj. Nehľadaj za zmiešanými signálmi jasné a pre teba vyhovujúce odpovede, nechci sa zmeniť na dokonalý obraz, ktorý by v jeho očiach konečne nabral hodnotu. Nechci za každú cenu zmeniť muža, ktorý by pre teba vo svojom živote nezmenil nič. Nechci mať lásku, ktorú si si musela vymodliť, prebdieť a pretrpieť.

unsplash.com

Nechaj to tak. Nechaj ho ísť. A dovoľ si konečne začať žiť…

Dopraj si život, v ktorom ťa nebude prenasledovať tušenie, že si len jeho zábavkou. Dovoľ si opäť milovať samu seba bez výčitiek, že mu nestačíš. Dovoľ si pokojne zaspávať a nasledovať svoje skutočné sny. Dovoľ si byť niekoho prioritou, jednotkou jeho srdca, voľbou, o ktorej ani na malú chvíľu nezapochybuje, pretože pre neho budeš ženou, po ktorej túžil už odnepamäti.

Nechaj to tak. A zvoľ si ľahkosť. Ľahkosť života, ľahkosť lásky, ktorá na teba dozaista čaká, len čo sa od neho odpútaš. Nechaj to tak a dovoľ si zabudnúť na to, čo sa stalo. Na noci, kedy si premýšľala, či na teba myslí rovnako ako ty na jeho, ale čosi ti navrávalo, že tomu tak nie je. Nechaj tak všetky chvíle, počas ktorých ťa ničila tvoja intuícia, ktorú si nechcela počúvať, pretože ťa len uisťovala v tom, čo si už dávno v hĺbke srdca vedela.

Ono to prebolí. Len sa musíš presvedčiť, že to chceš. Že skutočne nepotrebuješ byť ženou, ktorej poslaním je čakať na lásku, ktorá z jeho strany možno príde a možno nie.

unsplash.com

Musíš nájsť v sebe odhodlanie nechať ho ďaleko za sebou…

Za bránami tvojej minulosti, s ktorou ťa už nespájajú žiadne city a už vôbec nie ľútosť za niekým, kto sa s tebou len zahrával. Ty to v sebe máš… Tú silu. Tú hrdosť. Láka ťa ten nový začiatok, ktorý ti sľubuje omnoho viac ako on. Iba to v sebe musíš nájsť a prestať lipnúť na niečom, čo ti nikdy nepatrilo.

Nechaj to tak. Už naozaj stačilo. Dosť bolo slov, ktoré vypovedané z jeho úst nič neznamenajú. Dosť bolo sebaklamu. Dosť bolo všetkého, čo ťa spája s ním… 

Autor: Em

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zabúdame na to, čo je podstatné...

Coverphoto: Photo by Raphael Lovaski on Unsplash

Facebook komentáre