Nech to už medzi nami skončilo akokoľvek, nachádzam v sebe odvahu ešte ťa o niečo poprosiť. Naposledy… Je to prosba, ktorá sa už netýka mňa, pre seba už nechcem skutočne nič. Už ťa naozaj nebudem prosiť o to, aby si zostal, aby si si premyslel, či ma miluješ alebo nie. Ja osobne už od teba chcem iba jediné. Záleží mi už len na jednom…

Prosím, nepokračuj v tom…

V čom? V tom, čo robíš. Presne v tom, čím si mi tak ublížil a kvôli čomu sa dnes cítim tak, ako sa cítim. Použitá. Nedobrá pre iný vzťah. Nemilovaná. A v neposlednom rade už neverím, že sa to raz zmení.

pinterest.com

Už viac lásku nepredstieraj. Viem, že ti to prináša mnoho výhod a keď dáš inej pocítiť, že ju miluješ, urobí pre teba všetko. A viem, že je to príjemné… Ten pocit, že si si namotal ženu, pre ktorú si v momente centrom vesmíru. Všetci to chceme. Každý z nás chce byť pre niekoho číslom jeden. Ale férové to je iba vtedy, ak je to obojstranné. V inom prípade už nejde o čistú hru, ale o sebectvo, ktorého dôsledky si ty nevieš ani predstaviť.

Nesľubuj lásku, ak hľadáš iba chvíľkové rozptýlenie. Myslím si, že ak budeš úprimný a nedáš jej žiadne falošné sľuby, aj tak nájdeš to, čo hľadáš. Dobrodružstvo na jednu či dve noci nie je ťažké nájsť. Ťažké je potom vyrovnať sa s pocitom, že si ženu iba použil. Že si ju využil na to, aby si sa pobavil, a ešte jej pritom aj pomútil hlavu.

Neubližuj inej žene len preto, že ty ešte nie si pripravený na vzťah. Alebo o ten vzťah zatiaľ nestojíš, pretože fungovať s niekým ako dvojica nie je zrovna jednoduché. Stratíš slobodu. Získaš isté záväzky. Už to nie je len o tebe… A to je to, čo ty nechceš. Tak to, prosím, nepredstieraj.

Nedávaj nikomu falošnú nádej. Tak ako si to robil mne. Keď som konečne našla silu odísť od teba, prišiel si opäť. S niekoľkými klamstvami vo vrecku, o ktorých si si bol istý, že zaručene zafungujú. A ony aj zafungovali… A moje utrpenie vďaka tomu nemalo konca.

pinterest.com

Toto všetko ti vraví niekto, kto vie, ako to bolí…

Kto zažil, aké to je, keď prišiel na to, že nebol milovaný, ale sa len na chvíľku stal akousi figúrkou v hre niekoho, kto lásku iba predstieral. Hral zamilovaného iba preto, že sa chcel pobaviť, zahrať a potom zabudnúť a odísť. Stále slobodný a bez toho, aby ho niekto svojou láskou príliš spútal.

Vraví ti to niekto, kto pocítil, aké to je, keď sa zamiluje nesprávne. Do nesprávneho človeka, ktorý o lásku nestojí a ktorý milovať nechce. Sú to slová osoby, ktorú si zranil a ktorá tak skoro nebude schopná milovať opäť, lebo už na lásku prestala veriť.

Sú to slová vyslovené mnou smerom k tebe. A robím to len preto, lebo nechcem, aby si v tom pokračoval. Aby si znovu ublížil niekomu, kto si to nezaslúži a jeho jedinou chybou je, že ťa miluje…

Autor: Mária Z.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Majetníckosť

Coverphoto: Photo by Andrei Lazarev on Unsplash

Facebook komentáre