Otvor oči a prestaň prehliadať to, čo máš priamo pred sebou. Neverila by si, ale to, čo možno tak veľmi hľadáš, máš priamo pred nosom. No ak budeš stále chodiť so sklopeným zrakom, nikdy to nezistíš.

Áno viem, cítiš sa na dne. Cítila som sa rovnako. No práve to dno je to najlepšie miesto, na akom si sa ocitla. Teraz sa smeješ, viem. Ako môžem niečo také vôbec povedať? Tak sa nad tým prosím skús aspoň zamyslieť. Ak ti to stále nedochádza a máš stále len samé negatívne myšlienky, tak sa na to pozri inak.

Dno, na ktorom sa práve nachádzaš, ti dáva príležitosť, aby si sa mohla konečne odraziť. Aby si sa mohla konečne posunúť na miesto, kde chceš byť.

Ver mi, už si na tom dne až príliš dlho. Už sa až príliš dlho trápiš. Tak prosím, nie kvôli mne, ale kvôli sebe sa konečne odraz a začni od úplného začiatku. Začiatky sú predsa na živote to najlepšie. Pretože keď konečne zavrieš za sebou jedny dvere, otvoríš si tak mnoho iných.. ďalších. A ak si náhodou tak veľmi živá, bláznivá a spontánna, nepotrebuješ ani ďalšie otvorené dvere. Stačí ti aj akékoľvek okno.

pinterest.com

Život je nevyspytateľný. Ponúka ti toľko možností, len ich musíš začať vnímať. To je na tom celom to najdôležitejšie. Stále sa utápať vo vlastných slzách sa predsa nedá donekonečna. Vieš čo je na živote však to úplne najvtipnejšie? Takmer každý z nás hľadá lásku všade naokolo. Tí najväčší zúfalci sa už vyslovene rozhliadajú vôkol seba aj vtedy, keď idú čo i len do obchodu po malý nákup. Rozhliadajú sa a dúfajú, že stretnú lásku svojho života. Aj keď by to malo byť čo i len v potravinách. Tak strašne veľmi chcú lásku až dosiahnu to, že ju od seba úplne odoženú. Samotná láska má z nich strach. Samotná láska cíti, že práve vtedy, kedy po nej najviac túžia, na ňu reálne vôbec nie sú pripravení.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Druhá nebudem

Na živote príde ten najvtipnejší moment práve vtedy. Práve vtedy, keď to hľadanie lásky vzdáte, poviete si, že už skrátka kašlete na to a je vám super samým, no a presne vtedy to príde! Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Stalo sa mi to. V deň, kedy som povedala svojej kamarátke, že som šťastná tak naozaj, aj keď som sama, to prišlo. A aby to bolo, ako celý môj život ešte o to vtipnejšie, prišiel človek, ktorého som poznala už ako dieťa. Človek, ktorého poznám už od útleho detstva ale tým, že som hľadala lásku v každom okoloidúcom, prehliadala som to, čo som mala možno práve pred nosom.

Viem vravíš si, že toto sa ti nestane. A možno máš pravdu. Nepríde to hneď. Príde to vtedy, keď budeš naozaj pripravená. Keď prijmeš to, čo sa ti stalo tak, že sa to skrátka malo stať. Pretože všetko má svoj dôvod a ver mi, vďaka tomu čo sa ti stalo si omnoho silnejšou. A tak to má byť. Keď budeš pripravená tak naozaj, láska to vycíti a nájde si ťa. A bude to presne to, po čom z hĺbky duše naozaj túžiš a pohltí ťa to celú. Od hlavy až po päty, vrátane toho veľkého úprimného srdca, ktoré v sebe nosíš.

coverphoto: Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Facebook komentáre