Nie je až také ťažké osvojiť si presvedčenie, že treba zabrať. Že tvoja dokonalosť a čas všetko vyriešia. Lenže často vo vzťahoch zabúdame na jednu vec… Ak príliš tlačíme na pílu, nezmajstrujeme nič a nadovšetko sa môžeme aj škaredo zraniť. A môže to byť aj tvoj prípad… Ak sa rozhodneš prosiť o lásku, ktorá v srdci toho druhého nevznikla. Áno, možno doposiaľ existuje záujem. A možno to, čo existuje, je len hrou, ktorú si ty nesprávne pochopila…

Viem, aký to je pocit. Keď ti niekto dáva nejasné signály, zanecháva po sebe ťažko rozlúštiteľné indície. Keď niekto pridá a potom cúva. Keď je v jeden deň dokonalým partnerom a o chvíľu na to sa správa, akoby ste sa nikdy nepoznali. Viem, aké to je, keď premýšľaš nad tým, či si sa zbláznila ty alebo on. Či ty si tou, ktorá v jeho blízkosti zažíva viac, ako jej realita ponúka, alebo či si jeho správanie skutočne vo všetko odporuje.

unsplash.com

Jednoducho raz ste hore, raz ste dole…

A čím dlhšie to trvá, o to viac sa v tom zamotávaš. Nejde to ani s ním – o tom si sa už viackrát presvedčila, a ani bez neho – o tom sa presviedčaš vždy, keď sa odhodláš niekam sa posunúť, no zároveň ťa tá smršť pocitov nekompromisne vráti o pár krokov späť. 

A takto teraz plynie tvoj život. Zahráva sa s tebou a ty v tom vidíš náznaky lásky. Viem… Veľmi dobre viem, aké je to ľahké – začať vidieť to, čo vidieť chceme. Viem, že v tejto chvíli zvádzaš vnútorný boj a už podvedome neguješ všetko, čo by ti mohlo ublížiť. No vieš, v čom spočíva najväčšia výzva? Vidieť veci presne také, aké sú. Aj keď sa ich podstata líši od našich predstáv a očakávaní.

V skutočnosti však čakáš na niečo, čo neexistuje…

Ak žiadaš lásku od niekoho, kto ti ju zatiaľ nedáva, je to z jedného prostého dôvodu… Ten človek ťa nemiluje. Takže vlastne len prosíš o niečo, čo neexistuje. Nie je to strata času? Žiadať nemožné? Veď ako ti niekto môže dať niečo, čo nemá? 

Viem, že si teraz v duchu odpovieš, že áno, zatiaľ. Zatiaľ tam tie city nie sú. A ty dúfaš, že čoskoro tam budú, preto čakáš. Preto si dala svojmu životu stopku a všetko sa točí len okolo neho, akoby nič iné neexistovalo, akoby si predtým nemala iné záujmy, akoby si dovtedy nemala nič, do čoho si bola zamilovaná. 

unsplash.com

No, drahá, možno to pochopíš teraz alebo až časom…

Pamätaj na to, že začiatky lásky sú tie najkrajšie obdobia, aké s niekým môžeš zažiť. Až potom prichádzajú poriadne výzvy – keď riešite život, jeho problémy, keď už jeden druhého poznáte natoľko, že nemá zmysel nič skrývať a v niečom sa pretvarovať. Tak prečo akceptovať lásku, ktorá ťa vyčerpáva už na začiatku? Prečo sa oberáš o to najkrajšie, čo ti vie láska dať, ak dobrovoľne akceptuješ vzťah, ktorý ti neprináša zázračnú nervozitu s niekoho blízkosti, ale doslova ťa oberá o nervy?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dnes mám vo svojich citoch jasno...

Niekedy sa mi zdá, že sme odhodlaní natoľko si skomplikovať život, že si niektoré sklamania priam pýtame. Čakáme na ne, dávame tomu druhého priestor, aby sa dopustil chýb, ktoré nás potom zamrzia, namiesto toho, aby sme včas vsadili na svoju intuíciu a povedali si, oukej, tak tadiaľto cesta nevedie. Lenže akonáhle tam sú city, intuícia nám je na nič. Potrebujeme sa nechať zničiť, kým ju poslúchneme. No treba ti takúto skúsenosť? Ver mi, že nie…

Coverphoto: Photo by Andrey Zvyagintsev on Unsplash

Ak sa vám tento článok páčil, určite neprehliadnite Miinu knihu s názvom Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre