V živote každej ženy existuje on. Ten ktorý nám na jednej strane zbúral všetky vzdušné zámky, zničil všetky sny o dokonalej láske, ale na strane druhej nám dal tak neskutočne veľa. Ten, ktorý nám ukázal, ako veľmi dokážeme milovať… Aj keď nesprávneho človeka. Je to muž, ktorého si určite stretla aj ty. Ten pán dokonalý, ktorý mal dokonalé správanie, dokonalé vystupovanie a milovala si každú jednu bunku jeho tela.

Je to muž, ktorému si po týždni chcela porodiť deti a za ktorého by si sa bez mihnutia oka vydala na nejakom krásnom zámku. Muž snov. Prvá veľká láska. Prvýkrát si zažila ten pocit, že lietaš. Prvýkrát si milovala tak silno, že to miestami až bolelo. Prvýkrát si niekoho milovala viac ako seba a mala si pocit, že tak je to v poriadku.

pinterest.com

Bol to muž, ktorý však nebol pre teba…

Prvýkrát si okúsila, aké je to spadnúť na podlahu. Aké je to dotknúť sa svojho vlastného dna a aké neskutočne ťažké je sa odtiaľ odraziť. Aké je ťažké zvádzať boj medzi hlavou a srdcom, kedy vieš, že by si mu viac nemala dovoliť, aby bol súčasťou tvojho života, no zároveň ťa tá predstava privádzala do šialenstva.

Prvýkrát si zažila ten pocit, kedy si sa snažila oklamať samu seba, že už je to v poriadku. Nemala si odkiaľ vedieť, že byť v poriadku trvá niekedy roky a naozaj to nie je otázka týždňov. Prvýkrát si zažila to všetko, čo si predtým považovala za zúfalý čin zúfalej ženy.

To keď v každom hľadáš jeho. Kedy sa tak veľmi chceš pohnúť ďalej, že dávaš šancu každému chudákovi, kto prejde okolo teba. Každému, kto má rovnakú farbu očí ako on. Každému, koho parfum sa aspoň trochu podobá na ten, ktorý používal on.

Dávaš šancu a vôbec si neuvedomuješ, že v každom človeku hľadáš kúsok z neho…

Zažívaš to prvýkrát a ani len netušíš, že táto zúfalá snaha ti k ničomu nepomôže. Tajne dúfaš, že keď ťa uvidí s niekým iným, tak si to všetko uvedomí. Že vtedy zistí, čo vlastne stratil, a aj to, že to vlastne stratiť nechcel.

Časom prichádzaš aj na to, že to takto nefunguje. Že sa nič z toho nestane, a že síce to bola tvoja prvá láska, ale nebola tá pravá. Ako sa hovorí, každý sa učíme na vlastných chybách. A aj keď to nebol ten pravý, bol to tvoj najväčší mentor.

pinterest.com

Sú to predsa sklamania, ktoré robia z naivných dievčat ženy…

Sú to zlomené srdcia, ktorá nás učia neveriť každému, kto sa na nás pekne usmeje. Sú to tie preplakané noci, ktoré nás učia, že nikto nie je dôležitejší ako my samy. Možno si teraz naňho spomenieš na chvíľu aj ty a len sa nad tým pousmeješ, lebo časom je to naozaj len úsmevná spomienka z minulosti.

Možno ťa teraz ešte bodne pri srdci, keď čítaš tieto riadky, ale ver, že to časom prejde. A možno si akurát v tom najhoršom období, kedy ti každá spomienka naňho vháňa slzy do očí. Tebe, milá žena, držím palce. Prajem ti veľa síl, aby si to prekonala a aby si si z toho všetkého vzala len to najlepšie.

A pamätaj… Čas – ten, ktorý mnohokrát preklíname, je koniec koncov naším najlepším priateľom.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre