Pýtaš sa ma, čo sa stalo, prečo som tak chladná, prečo som tak odmeraná, prečo som tak iná… 

Vyčítaš mi, že taká som kedysi nebola, že keď sme sa spoznali, tak som sa stále smiala, bola som k ľuďom milá, plánovala som nám spoločnú budúcnosť. Vyčítaš mi, že som bola šťastná a milovala som ťa. Hovoríš, že teraz to už tak nie je, a čakáš, že ti to budem vyhovárať.

unsplash.com

Opäť som ťa sklamala… 

Nehovorím, láska, že ťa už nemilujem, len už si nechcem ubližovať. Nechcem si nahovárať, že budúcnosť bude krásna, že postavíme dom, zasadíme strom, budeme mať deti a veľa psov. Nechcem si nahovárať, že mi nezlomíš srdce, že my dvaja budeme spolu navždy. Bojím sa, že ak ti dám všetko, tak mi všetko vezmeš a ja opäť padnem na dno, z ktorého sa budem musieť postaviť sama. Lebo keď idem hore, tak ma vidia všetci, ale keď padám, tak sa nenájde nikto, kto by ma chytil. 

Vyčítaš mi, že nie som veselá, že som stále zamyslená, že nie som spontánna, ani tak bláznivá, ako keď sme sa spoznali. Hovoríš, že som sa zmenila a máš pravdu. Keď si ma spoznal, bola som bezstarostné dievča, ktoré malo rado pozornosť, ktoré sa rado predvádzalo a rado sa smialo. Ktoré bosé behalo po ulici, ohadzovalo sa blatom, vkrádalo sa do opustených budov, smialo sa na plné pľúca, tancovalo v daždi a pri každej padajúcej hviezde si niečo želalo. 

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Ale nezmenila som sa len tak… 

Z jedného dňa na druhý, lebo som sa zle vyspala. Zmenili ma všetky tie roky, počas ktorých som sa mohla spoľahnúť len na seba. Všetky tie roky, ktoré mi nemal kto podať pomocnú ruku. 

unsplash.com

Pýtaš sa, prečo sa nerozprávame, odpovedám, že všetko to, čo som ti chcela povedať za všetky tie roky, je zapísané v denníkoch, len ty si akurát vtedy nemal čas, akurát vtedy bolo všetko dôležitejšie ako ja a už si nemáme čo povedať, povedala som všetko, čo potrebuješ vedieť. 

Pýtaš sa ma, prečo ti už neverím.. 

Odpoveď je jednoduchá, lebo som sa naučila veriť sama sebe a čo si sľúbim, to si splním. Nemám prázdne slová, len aby som upokojila situáciu a aby boli všetci spokojní. Pýtaš sa, prečo si už nič neželám, keď padá hviezda. Odpovedám, že už viac neverím na zázraky. Mrzí ma, že milovať občas nestačí. 

Autor: Petra

Coverphoto: Photo by Maksim Istomin on Unsplash

Facebook komentáre