Milovala si človeka, trávila si s ním každú voľnú chvíľu a rušila si iné plány, aby si mohla byť s ním, predstavovala si si s ním budúcnosť… A zrazu… Je preč. Z tvojho života sa stratil ten, ktorý pre teba predstavoval niečo ako zmysel života, ale čo zostalo, boli tie krásne spomienky, na ktoré keď si pomyslíš, pristihneš sa, ako usmievaš alebo naopak – máš slzy v očiach. Pretože si vždy spomenieš na to, že to isté už nikdy v živote nezažiješ.

Viem, že to teraz bolí, že to bolelo a že to bolieť ešte bude…

unsplash.com

V tvojom živote sa môže stať čokoľvek, ale ak raz pre teba bol ten človek dôležitý, nezabudneš na tie pekné spomienky. Pripomínať ti ho môžu hocijaké miesto, slová či iní ľudia. Niekedy sa cítiš lepšie, ale potom sa ten smútok zo straty milovaného človeka vráti, ešte silnejší než predtým. Pomyslíš si, že budeš už navždy uzatvorená v tomto kruhu smútku a občasných obdobiach šťastia, ktoré ťa aj tak po určitom čase omrzia, lebo vieš, že o chvíľu budú naspäť tie prebdené a preplakané noci.

Ale všetko sa raz končí… A možno, že ti to príde smutné a poriadne demotivujúce, o tom je však život. Pozerať sa naň a veci v ňom z tej pozitívnej stránky. Preto i keď radosť nie je trvalá, smútok tiež nie je. Raz si uvedomíš, že to, čo si mala, nie je to, čo v skutočnosti potrebuješ, a že ak sa niečo skončilo, nebolo ti to súdené a čaká ťa niečo krajšie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Naposledy...

Jedného dňa nájdeš človeka, ktorý ti bude oporou vo všetkom, čo robíš…

Bude si ťa vážiť, chrániť a milovať ťa presne takú, aká si. Bude to človek, ktorý v tebe uvidí nielen to, čo nevidel ten, pre ktorého teraz smútiš, ale aj oveľa viac ako ktokoľvek iný. Možno si myslíš, že nikoho nedokážeš ľúbiť viac, ako toho, vďaka ktorému si zistila, čo je láska, no teraz si predstav, že spoznáš niekoho, vďaka komu budeš milovať dvoch ľudí – jeho a samu seba. Lebo vďaka nemu pochopíš, že všetky chyby, ktoré si na sebe videla, sú len jeho ďalším dôvodom ľúbiť sa ešte viac.

Dovtedy než táto chvíľa príde, sa snaž smútok vnímať ako niečo, čo prežívaš už dlhšiu dobu a dokážeš proti tomu bojovať. Možno si to nemyslíš, no žiť iba s polovicou samej seba je naozaj náročné.

Obdobia šťastia vnímaj ako „dovolenku“ od smútku a ako dôkaz, že šťastie skutočne existuje.

Autor: Lina

Coverphoto: Photo by Yigit ARISOY on Unsplash

Facebook komentáre