Od toho okamihu bude všetko úplne iné…
Prebudíš sa, urobíš si obľúbenú šálku kávy a tvoj život naberie úplne iný smer. Bude sa ti dýchať oveľa lepšie a ľahšie. Doteraz si znášala všetko to nepekné – pretvarovanie sa, faloš a mnoho iného. Pri ľuďoch, ktorí boli v tvojom živote prioritou, zistíš, že ty si bola v tom ich na úplne poslednom mieste.

Ozvali sa, ak iba oni niečo potrebovali. Ty si im poskytla na daný moment opornú barličku a akonáhle sa v ich živote dalo všetko do poriadku, zabudli, že existuješ. Nevadí, aj takéto sa v živote stáva. Pomáha nám to v našom vnútornom a aj osobnostnom raste. Zabolí ťa to, budeš sklamaná, ale ver mi, že taký človek si tvoje dobré srdce vôbec, ale že vôbec nezaslúži. 

unsplash.com

Zistí, o čo prišiel, ale bude už príliš neskoro…

Pohneš sa niekam inam a od toho momentu nebudeš zaseknutá na jednom mieste. V prvej fáze budeš cítiť hnev, smútok, nenávisť, sklamanie a budeš sa sama seba pýtať, že kde si urobila chybu a či si urobila pre toho druhého príliš málo. Je to úplne prirodzený proces a nemala by si tieto emócie v sebe potláčať. 

Ak ti to pomôže, tak sa poriadne vyplač a dostaň zo seba všetko von. Nič v sebe, prosím, nepotláčaj, lebo tým škodíš iba tebe, tvojmu zdraviu, telu a psychickej pohode. Vo fáze číslo dva príde úľava a príjemný pokoj na duši. Všetko bude zrazu iné a naberie to tie správne farby a odtiene. 

Niečo sa v tebe zlomí a ty si povieš sladké: „Môžem to kašlať“…

Nebudeš mať chuť už viac takýchto ľudí vo svojom živote znášať. Tvoje bytie a existencia naberú úplne iný smer. Jedny dvere sa zatvoria a druhé zasa otvoria. Staneš sa prioritou vo svojom vlastnom živote. Už nikomu viac nedovolíš, aby plytval tvojím drahocenným časom.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ak si ty stále len tou zlou...

Rozpoviem ti v skratke, ako som sa ja naučila s týmto popasovať. Dávnejšie som bola schopná sa pre všetkých rozkrájať. Dávala som druhým 110% svojej energie a mne nazvyš nič nezostalo. Uprednostňovala som cudzie problémy pred vlastným šťastím a pokojom. 

unsplash.com

Pociťovala som v sebe viac-menej negatívne emócie, ako naopak tie pozitívne…

Nedávalo mi to šťastie a ani radosť. Čo bolo pre mňa asi najviac smutné, že ma zradila blízka osoba. Zo začiatku ma to trápilo. A veľmi… Potom nastal taký zvláštny zlom a jednoducho to prešlo samo od seba. Všetky tie emócie boli razom preč. Nepripúšťala som si už skoro vôbec nič.  

V mojom vnútri prišlo k istému uvedomeniu si, že jediné, na čom skutočne záleží, je iba moje šťastie a psychický komfort. 

Samozrejme, sú situácie, kedy si to musím pripomenúť, aby som na to nezabudla. Nemôžeme ty, ja ani nikto z nás stále uprednostňovať cudzie problémy a starosti na úkor vlastného šťastia. Skutočne dôležitá si tu iba ty a to si, prosím, zapamätaj. Na čom skutočne záleží, je len to, aby si vedela rozoznať, kto tvoju pomoc skutočne potrebuje a kto ju naopak iba zneužíva. 

Autor: Laura

Coverphoto: Photo by Timothy Tarasov on Unsplash

Facebook komentáre