Naše cesty sa rozišli. Možno to bola len moja chyba, možno sčasti aj tvoja a možno to tak proste malo byť. Už sa viac neprebúdzam vedľa teba a viem, že je to správne.
Vieš, pri väčšine rozchodov sa má človek cítiť smutne. Ja som sa však takto necítila. Práve naopak, cítila som sa voľnejšia ako kedykoľvek predtým. Ale… Prosím, nemysli si, že som ťa nemilovala.

pinterest.com

Skús však pochopiť, že medzi láskou a láskou je obrovský rozdiel. Milovala som ťa, ale milujem aj vôňu jari vo vzduchu, no keď už trvá veľmi dlho, tak začnem túžiť po lete. Milovala som ťa ako tú vôňu jari. Bol si ako jar, ktorá prišla po dlhej zime. Bol si mojím slnkom, ktoré konečne po mesiacoch dažďa a hmly začalo zase svietiť.

Nechcem však, aby si si myslel, že si bol len dočasnou zábavkou…

Ale vieš, veci sa občas udejú inak, ako sme si ich naplánovali. Ja osobne by som nikdy nebola vo vzťahu, v ktorom by som sa necítila dobre. Nikdy by som nebola s niekým len preto, aby som nebola sama. Bola som s tebou, lebo si bol pre mňa všetkým. Bol si tým, čo som tak dlho hľadala…

Po čase som si však uvedomila, že ja ani zďaleka nie som to, čo si chcel. Nikdy si to nepovedal, lebo si sa proste uspokojil s tým, čo ti život práve ponúkol. Robil si to vždy. Nemal si veľké plány ani ambície dobyť svet. Zobral si život z úplne iného konca, než ho beriem ja.

Tebe vždy stačilo to, čo si práve v danom momente práve mal.

pinterest.com

Bol si s tým spokojný. A keď si aj nebol, tak si dokázal sám seba oklamať a presvedčiť sa, že na viac proste nemáš, a to, čo máš, je to maximum, čo ti je život schopný dať.

Snažila som sa ti vždy dokázať, že to tak nie je. Že život predsa nemá limity, tie si vytvárame len v našej hlave. Vždy som ti tvrdila, že máš na viac. A časom som si uvedomila, že aj keď ja teba milujem, tak ja nie som tá pravá pre teba… Bola som na teba až príliš.

Občas sa ti stalo, že si absolútne nechápal, čo to stváram. Nechápal si, prečo beriem život na ľahkú váhu a prečo si robím zo všetkého srandu. Na druhej strane si nikdy nedokázal pochopiť ani moju večnú nespokojnosť. Dodnes nechápeš, že to nie je preto, že nedokážem byť vďačná, ale preto, že sa nechcem zaseknúť na mieste.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
O tom aká nechcem byť

Musela som urobiť aj rozhodnutie za teba.

Ty by sa ma nikdy nebol schopný opustiť, lebo ti to všetko vyhovovalo. Vyhovovalo ti nebyť sám a tiež mať vedľa seba niekoho ako ja… niekoho, kto dával farbu tvojim čierno-bielym dňom. Viem, že ma istým spôsobom miluješ. Správal si sa vždy ako tí muži z filmov, ale mne to nestačilo. Nikdy si mi nedal ani náznakom pocítiť, že ma nemiluješ, ale ja som na druhej strane nikdy necítila to niečo, čo sa slovami nedá opísať.

Bol si mojou stojatou riekou, ale ja k životu potrebujem rozbúrené more…

Musela som od teba odísť. Musela som sa vzdať chlapa, vedľa ktorého som mala istotu, lebo viem, že na teba aj na mňa tam vonku čaká niekto iný.
Musela som sa ťa vzdať, lebo som vedľa teba prestávala snívať. Začala som sa s vecami zmierovať a som si istá, že časom by ma to pomaly zabíjalo.

Odišla som a ty si nechápal.

pinterest.com

Viem, že mi budeš chýbať. Nie teraz, lebo teraz si znova užívam ten pocit, že môžem voľne snívať moje občas bláznivé sny a nikto nemá potrebu mi hovoriť, že je to zbytočné, lebo sa aj tak nikdy nesplnia. Teraz si užívam to slnko, ktoré si do môjho života priniesol a ono zostalo, aj keď ty nie.

Budeš mi chýbať… raz, keď budem unavená z tohto sveta a budem potrebovať niekoho, s kým budem len ticho sedieť a on bude vedieť, že sa nemá pýtať.

Budeš mi chýbať, keď budem počuť tvoju pesničku z rádia a spomeniem si na teba, ako si ju vždy spieval ako zmyslov zbavený. Vtedy som mala vždy pocit, že tento svet predsa len úplne nezabil to dieťa v tebe.

Niekedy budem mať dni, kedy mi budeš chýbať pri každom nádychu. Teba to však už nemusí trápiť, lebo som si istá, že po tvojom boku už bude niekto iný. Niekto, koho správanie v tebe nebude vyvolávať milión otázok. Niekto, kto sa uspokojí aj s tým, čo má, a nebude ako ja hľadať stále niečo iné.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre