Snívala si o rozprávke. Ten krásny šťastný koniec… Veriť, že veci sa môžu obrátiť tým správnym smerom. Až pokiaľ ti do života nevstúpil on a postupne si zistila, že tu ti nepomôže k šťastnému koncu nikto ako v rozprávkach.
Musíš si pomôcť sama.
Byť silná sama pre seba… 

Vyzeralo to krásne. Reči, ktoré ti hovoril, aby si sa cítila pri ňom dobre a spokojne. Zaslepil ťa tým, čím si chcela, aby bol a aby si uverila tomu, že taký v skutočnosti je. Neverila si tomu, keď ti ľudia v okolí hovorili, že sa na neho pozeráš cez ružové okuliare. Veď si predsa našla toho princa na bielom koni, o ktorom každá sníva. A ty si ten sen žila reálne. Dovolila si samej sebe, aby ťa opantal.

unsplash.com

Ako dlho to trvalo, kým ukázal svoju pravú tvár?

Neverila si, že z tvojej možnej spriaznenej duše sa vykľul niekto, s kým nechceš mať nič spoločné. To, čo sa medzi vami stalo, ti bohato stačilo. Na ako dlho, aby si sa pohla ďalej bez neho? Oslabovalo ťa to po psychickej stránke a to si k životu veru nepotrebovala. Toto si si pre seba veru nepredstavovala. Od „žili spolu šťastne až do smrti“ to malo ďaleko.

Ľudia predstierajú, že sú iní… Klamú. Postupne sa však ukáže ich pravá tvár. Ty si sa sklamala v láske a on prišiel o niekoho, kto by tu bol, nech by sa stalo čokoľvek. A až vtedy si si uvedomila, že sa niet prečo trápiť. Prečo by si mala smútiť pre niekoho, kto k tebe nebol úprimný? Je k niekomu takýto človek vôbec úprimný?

Bol tu a naučil ťa byť viac opatrnejšou, ale zároveň ti dal možnosť nájsť si niekoho, kto za to všetko bude stáť.

Nevyčítaj si to, pretože to nie je tvoja chyba…

Z chýb sa človek učí a ty si sa naučila byť druhýkrát obozretnejšia vo vzťahoch. Je to ťažké, pretože si si nahovorila, že to je takto správne. Zidealizovala si si ho na predstavu, akým možno je. Chcela si, aby aspoň raz niekto nebol rovnaký ako niektorí pred ním. Nie je to to, čo raz sklamaní ľudia robia, pretože toho už majú dosť? 

A preto si sa popálila. Myslela si si, že práve on je ihlou v kope sena. 

Dievča, v živote budeš ľutovať veľa vecí a rozhodnutí, ktoré spravíš, aj keď v tú chvíľu ti budú pripadať ako tie najsprávnejšie. Ale nemaj si to za zlé, majú ťa niečo naučiť. Možno si raz povieš, aká si bola naivná, že si o neho bojovala tak dlho, aj keď za to nestál… Nie, nie je to naivitou. Je to tebou, že chceš v dnešnej dobe nájsť to dobro v ľuďoch. Ale je tu niečo, čo nikdy ľutovať nebudeš: Odišla si od niekoho, kto ťa nespravil šťastnou.

unsplash.com

Nateraz mysli na seba a na to, čo od života chceš a potrebuješ ty…

Byť sebecká v tomto prípade nie je zlé. Nauč sa opäť ľúbiť samu seba, pretože ak to neurobíš ty, neurobí to nikto. Sama pre seba si dôležitá, na to nezabúdaj. Pretože po každom jednom cúvnutí dozadu dokážeš vstať a urobiť dva kroky vpred. Nikdy nezabudni na to, kam si sa dostala. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pozri sa do zrkadla a...

A ak ti niekto vstúpi do života, vrúcne ho privítaj a ľúb tak, ako len ty dokážeš. Pretože tá láska, aj keď nie vždy opätovaná, sa ti raz vráti v jednej osobe, ktorá tu bude už navždy.

A že si ju zaslúžiš…

Autor: Andrea Antalíková

Coverphoto: Photo by shahin khalaji on Unsplash

Facebook komentáre