Spravila som to znovu. Dôverovala som ti. Znova som ti dala všetko, čo som mala. Dôveru, vernosť, čas a zo všetkého najviac dôležité – dala som ti seba samu. Svoje srdce, ktoré si už párkrát zlomil. Myslela som si, že keď si prišiel za mnou so slovami, či to spolu neskúsime, že sa budeš snažiť. Že chceš, aby som bola tvoja a keď tvojou budem, budeš sa snažiť, aby som tvojou ostala. 

Mýlila som sa. Tak veľmi. Nesnažil si sa a hneď pri prvej príležitosti si to ukončil. Prečo? Nebola som dosť dobrá pre teba? Dosť múdra, pekná, štíhla? Proste som nebola dosť? Prečo si to tak rýchlo vzdal? 

Myslela som si, že mi viackrát ublížiť nemôžeš. No dokázal si mi opak. Srdce, ktoré patrilo len tebe, v ktorom bola všetka láska iba tvoja, si roztrieštil na črepiny. Znovu. 

unsplash.com

Ale tentokrát sa tieto črepiny nebudú dať zlepiť… 

Už sú také krehké, že keby som sa o to pokúsila, tak sa rozpadnú na prach a nezostane vo mne nič. Vlastne by to nebol obrovský rozdiel od toho, čo cítim teraz. To, čo cítim, sa dá vyjadriť jedným slovom. Prázdnota. Dala som ti všetko, čo som mohla, a ty si si to bral. Už vo mne nie je nič, iba čistá prázdnota, ktorá sa mnou rozlieva. 

Viem, že ťa mám stále po tom všetkom rada, ale necítim nič. Iba bolesť. Bolesť, chlad a únavu. To jediné si vo mne zanechal. Myslela som si, že som sa zamilovala priamo do teba, ale zamilovala som sa do mojej ilúzie o tebe. Tak veľmi som ťa mala rada alebo lepšie povedané, tak veľmi som mala rada slová, ktoré si mi hovoril, až som si ta zidealizovala. 

Teraz, keď tú pravdu viem, keď si ju pripúšťam, tak už nečakám na správu od teba… 

Už nechcem, aby si sa mi ozval. Mám ťa až príliš rada na to, čo si mi spravil. Koľkokrát si mi ublížil a aký chaos a prázdnotu si vo mne zanechal… Mám ťa rada aj napriek tej pravde o tebe, ktorú zažívam. Ukázal si mi, kým naozaj si. Teraz si sa dal dokopy naspäť so svojou bývalou, s ktorou si sa rozišiel – ako si tvrdil, kvôli tomu, že ma máš rád. 

Akú mám istotu, že si mi hovoril pravdu, a akú istotu si mi dával vtedy, že si s ňou nespával počas toho, ako sme boli „my“? A nielen ty a ja, keď o nás ani nevedela? Možno si sa ťahal s obomi naraz. So mnou aj s ňou, keďže si vedel, že sa nerozprávame a bývame v odlišných mestách, mal si istotu, že sa jedna o druhej nedozvieme. 

unsplash.com

Neviem, či to tak naozaj bolo, no neprekvapilo by ma, ak by to bola pravda… 

Už keď sme boli „My“, si mi nepriamo naznačoval, že som len tá druhá. To dievča, ktoré máš odložené bokom a ktoré ti vždy skočí okolo krku i do postele, lebo má pre teba slabosť. Ja som to vtedy nevnímala. Bola som slepá. Láska k tebe ma oslepila, no teraz sa mi už navracia zrak. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Aj keď neľúbim seba, dokážem ľúbiť iných...

Prišla som o srdce, ktoré milovalo, ale jeho črepiny mi ukázali úlomky pravdy, ktoré som vtedy odsúvala bokom. Neviem, kto z nás dvoch stratil viac. Ja, ktorá som bezhlavo milovala človeka, ktorého som si idealizovala, alebo ty, ktorý o tu lásku prišiel. 

Teraz už viem, že nikdy ani jeden z nás nebude „dosť“ pre toho druhého… 

Nie preto, lebo nám fyzicky na sebe niečo vadilo. Ale preto, lebo ja som milovala až príliš a ty vôbec. Ja som milovala a ty si to využíval. Láska skrotí tie najdivokejšie a zdivočí tie najkrotkejšie duše. Počas toho, ako si sa sa so mnou zahrával si našiel sám seba. Ukázal si nielen mne, ale aj sebe kým si. 

No teraz prišiel rad na mňa. Prišiel čas nájsť samu seba. Lebo počas mojej lásky k tebe, keď som robila všelijaké veci, aby som si ťa získala, som stratila samu seba. Ale jedno viem isto.

unsplash.com

Poslednú vec, ktorú od teba chcem, je rešpekt…

Rešpekt k žene, ktorej lásku si zneužil.
Rešpekt k žene, ktorého tela si sa dotýkal a ktorej srdce si kŕmil klamstvami.
Rešpekt k žene, ktorú si zničil, no aj napriek tomu sa stavia na nohy, učí sa veriť v seba a hľadá sa. 

Lebo bez rešpektu niet lásky. A ty si ku mne rešpekt nikdy nemal. Presne táto žena, ktorej srdce si rozštiepil, si ten rešpekt zaslúži. Preto už nechcem, aby si mi napísal. Pretože som sa naučila rešpektovať samu seba. 

Alebo sa máme príliš radi na to, aby sme boli kamaráti, a príliš málo na to, aby sme boli pár. 

Autor: Tess

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre