Stále okolo seba počúvam, ako sa ľudia sťažujú. Na prácu. Na partnera. Na kamošky alebo proste len tak na život. Lebo žijú život, ktorý ich vlastne ani nebaví, ale stále si nahováraju, že zajtra bude lepšie…poviem ti však niečo…dnešok je presne ten zajtrajšok od ktorého si si včera sľubovala viac…. a keď sa nezmenilo nič, tak niekde asi nastala dosť veľká chyba.. Zmena. Tá, po ktorej všetci tak veľmi túžime, ale na druhej strane sa jej vyhýbame.
Chcela by som sa týmto článkom prihovoriť každej jednej z vás, ktoré po večeroch s vínom v ruke analyzujete svoj život a ste neustále nešťastné. Zmeňte to!

pinterest.com

Máte len tento jeden život, tak kedy si pre Boha chcete užívať?
Chcela by som sa prihovoriť tebe, ktorá si už mesiace nešťastná s partnerom, ktorého máš vedľa seba.

Tebe, ktorá zaspávaš bez pusy na dobrú noc a prebúdzaš sa bez ranného objatia. A pritom som si istá, že v kútiku duše sama vieš, že si zaslúžiš viac. Niekoho, kto si ťa bude vážiť a kto ťa bude milovať tak naozaj.

Viem, že je možno ťažké, vzdať sa všetkých snov, ktoré ste spolu budovali a prijať fakt, že to jednoducho zase nevyšlo. Skús sa však zamyslieť. Je určite lepšie to skončiť a možno pár mesiacov pretrpieť to prázdno, ktoré po ňom ostane, ako ostať s niekým a neustále premýšľať prečo to nefunguje.

Chcem sa prihovoriť aj tebe, ktorú možno nebaví práca, ktorú robíš, ale stále nachádzaš výhovorky, prečo nemôžeš odísť.
Alebo tebe, ktorá máš pocit, že oproti tebe sedí úplne cudzí človek a nie tvoja bývalá najlepšia kamarátka.

Viem podľa seba, aké je ťažké vzdať sa toho, čo sme budovali. Sama som si prešla tým, že som si niečo vysnívala a keď som to dostala, tak som po istom čase zistila, že to vlastne ani nie je to, čo chcem.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Krehká, no zároveň silná

Myslím že je to normálne.

Je normálne, že vzťah občas nevyjde.
Je normálne že tvoja vysnená práca nie je až taká dokonalá, ako si si predstavovala.
Je úplne v poriadku, že vôbec nechápeš, ako ste mohli byť najlepšie kamošky a teraz tu osobu nedokážeš počúvať viac ako 5 minút. Je v poriadku, že mesto, ktoré si milovala, ťa pomaly začína dusiť… kľudne si kúp zajtra letenku a objav miesto, ktoré ti bude dávať presne to, čo teraz potrebuješ.

pinterest.com

Ľudia sa menia. A myslím, že je to krásne.

Že sa zajtra zobudíme a budeme mať na svet možno úplný iný pohľad, ako sme mali včera. Lebo to znamená že rastieme, dospievame a získavame nové skúsenosti a presne o tom je tento život. A nie je až taký dlhý, aby sme mali čas analyzovať čo si pomyslia susedia alebo okoloidúci alebo hocikto iný.

Je to náš, tvoj život a je iba jeden a ako sa hovorí, uži si ho kým nie je neskoro. Zamysli sa a zistíš že ťa vlastne v tej danej situácii na tom danom mieste nedrží nič….áno máš tam prácu, rodinu, kamarátov….lenže aj keby si si zajtra zbalila veci a odišla tak kamaráti ti ozajstní zostanú a rodina tiež.

A je to krásna predstava.

Že môžeme všetko ….a pritom si to niekedy neuvedomujeme a nevyužívame to. Tak sa daj dokopy a choď za tým, čo naozaj v živote chceš…lebo keď to nespravíš ty, tak to za teba neurobí nikto iný..

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre