Nie je život bez lásky. A niet lásky bez bolesti. Nie je človek na zemi, ktorý by nevedel, aké to je byť zranený, aké to je byť osamelý a taktiež nie je človeka, ktorý by nepoznal milovať a byť milovaný. Lebo všetci sme, len to občas nevidíme. A občas milujeme nesprávne. Lebo kým to neskúsime, tak nevieme, aký je ten správny spôsob, správny smer. A práve vtedy, aj keď nechceme, možno zraňujeme. Zraňujeme človeka, ktorý nás miluje až ku hviezdam… 

Ráno, keď sa zobudíš – predtým, ako otvoríš oči, myslíš len na toho jedného, ktorý ti kradne všetky myšlienky, no ležíš pri niekom inom. Sleduješ, ako sa mu pomaly dvíha hrudník, a počuješ, ako ľahko dýcha, spokojne a pokojne. A ty premýšľaš, prečo a ako si sa do tejto situácie dostala.

Do situácie, kedy vedľa teba leží muž, ktorý ťa bezhlavo miluje a miluje každú časť tvojho ja tak, že nevidí, čo pred ním skrývaš. Možno to cíti, no nechce si to priznať. Ako aj ty si chcela dať šancu niečomu, čo nebolo isté… To robí aj on. Verí a dúfa, že sa snáď zamiluješ. Možno dúfa, že už miluješ, len sa bojíš, a tak ti dáva čas. Času, koľko potrebuješ, a nič za to nechce.

pinterest.com

Čaká a počká, akokoľvek dlho potrebuješ…

Nikdy si sa do tejto situácie dostať nechcela. Nikdy si nikoho zraniť nechcela. Nebol to úmysel. Verila si, dúfala, že sa v tebe niečo zlomí, že sa zamiluješ, aj keď nie hneď, no časom. Tak si vinná? 

No ty aj dnes, po toľkom čase, stále myslíš na neho. Na toho, ktorý tu neleží a nedáva ti celé svoje srdce na dlani.

Je to silný muž. Cieľavedomý muž, ktorý sa nikdy nedíva dozadu. Nikdy príliš dlho nestojí na jednom mieste, no ťahá sa vpred.
Je to muž, ktorý má vlastný názor. Vie, čo chce, a čo zasa nie.
Je to muž, ktorý nespí s každou druhou a nerandí každý týždeň s  inou.
Keď ti daruje čas, vieš, že to niečo znamená. Nerobí to len tak z nudy.
Je to muž, ktorý sa nebojí za teba postaviť.
Je to muž, ktorý vie milovať a nebojí sa lásky.

Je to muž iný, ako sú všetci ostatní…

Je to presne ten, ktorý ukazuje, že nie všetci sú rovnakí.
Je starostlivý a pozorný voči každej bytosti.
Je to niekto, kto predstavuje niekoho takého, koho si vždy chcela.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako zabudnúť – citáty, ktoré nemajú autora, ale krásnu myšlienku

Priťahuje ťa každou časťou svojho tela. Nie je dokonalý, no ty sa ideš zblázniť z jeho pohľadu, ktorý je taký hlboký. Jeho telo pasuje dokonale do toho tvojho. Hrubý hlas, ktorým ťa nevedome opantáva, ti spôsobuje zimomriavky na tele.
Je to všetko viac ako chémia. Je to silnejšie ako niečo, na čo dokážeš zabudnúť a nechať ísť. Je to niečo, čo nepoznáš, a tak to chceš…

pinterest.com

No ten muž tu nie je. Je tu iný…

Niekedy sa nám to všetkým deje, že dávame šance niečomu, čo nikdy nebolo predurčené vyrásť do niečoho, čo by sme si priali. No nerobí nás to zlými ženami alebo mužmi. Lebo pokiaľ neskúsiš, nevieš. Nepoznáš. A to, čo láskou nikdy byť nemalo, ani nikdy nebude.

Nie je to len o tebe alebo o mne, vždy je to o oboch. A ten druhý to cíti tiež. Len sa bojí si to priznať, bojí sa ťa vzdať, nechce. No v hĺbke duše vie, že je to to jediné správne rozhodnutie, aké môžete urobiť. Tak, aby ste raz boli šťastní obaja… Aj keď nie spolu.

A tak nebuď a nezostávaj vo vzťahu, ktorý nie je tým, na ktorý myslíš predtým, ako otvoríš oči… Zvoľ si byť skutočne šťastná.

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre