Niekedy je ťažké rozhodnúť sa. V čomkoľvek. Každý z nás sa raz ocitne na rázcestí a nevie, ktorým smerom vykročiť. Najradšej by sa vrátil tam, odkiaľ prišiel, ale to už, žiaľ, niekedy nie je možné. V našich životoch sa občas dejú veci, s ktorými nevieme počítať vpred. Jedného dňa sa proste musíme rozhodnúť a nik sa nás nepýta, či sme na to pripravení.

Tieto rozhodnutia sú tie najťažšie životné kroky. Zvažujeme, či ostať alebo odísť, či sa spýtať alebo mlčať, či ďalej kráčať sám alebo stále s osobou, ktorej blízkosť nám viac ubližuje, ako nás teší. Pýtame, či sme stále milovaní a či vlastne milujeme ešte my…

A všetky tieto otázky v nás len víria búrku citov.

pinterest.com

Máme strach z toho, čo bude, a premýšľame, či to nie je ešte viac hrôzostrašné ako to, čomu čelíme teraz. Pýtame sa, či si ešte nejakú tú lásku a uznanie od druhých ľudí vôbec zaslúžime, či raz nájdeme aj my niekoho, kto nás bude milovať stále, v každom okamihu, alebo sa musíme uspokojiť s tým, že dokonalá láska neexistuje.

Nech už stojíš pred akýmkoľvek rozhodnutím, prestaň sa báť dôsledkov. Nepremýšľaj nad tým, čo bude, ale uvažuj, aké to je teraz.
Si spokojná?
Si šťastná?
Alebo to je len pretvárka, pretože máš strach z neistej budúcnosti?

Ak nebudeš úprimná sama k sebe, nemôžeš úprimnosť čakať od druhých.

Odpovedz si na všetky otázky, ktoré ti víria hlavou s čo najväčšou možnou úprimnosťou. A mysli pritom len na dnešok. Nie na to, čo bolo, ani na budúcnosť. Ak nie si šťastná, sama prídeš na to, že isté radikálne rozhodnutie urobiť musíš.

Ale čo v prípade, ak stále nevieš, ako sa rozhodnúť? Ak si sa ocitla v situácii, v ktorej keď urobíš čokoľvek, bude to mať na tvoj život obrovský vplyv? Tak presne vtedy nastal čas počúvať to, čo si dlho počuť nechcela. Tvoj vnútorný hlas, tvoje srdce, tvoju intuíciu alebo to nazvi akokoľvek.

Ty sama vieš, čo je pre teba najlepšie. Iba ty sa môžeš rozhodnúť tak, aby si neskôr bola šťastná. Tak sa prestaň báť toho, čo bude, a konečne počúvaj sama seba. Vieš, iba človek, ktorý sa nebojí načúvať sebe samému, si jedného dňa môže povedať, že je konečne šťastný.

pinterest.com

Nik iný ti nemôže poradiť.

Pretože nik nevie, ako sa cítiš, čo miluješ, čoho sa bojíš a čo ťa robí šťastnou. Ako reaguješ či nereaguješ na to, s čím sa v živote stretávaš. Ako ťa formuje tá realita, v ktorej práve si… Vypočuť si občas nestranný názor je fajn. Ale riadiť sa celý život radami iných nie je práve najlepšie rozhodnutie.

Viem, že občas je ťažké rozhodnúť sa. Hlavne ak je to rozhodnutie nezvratné a my nevieme, čo sa jeho dôsledkom stane. Vtedy je čas konečne sa do seba ponoriť a vypnúť na chvíľu rozum, ktorý nás mnohokrát zbytočne straší.

Nech už urobíš akékoľvek rozhodnutie, ver, že si urobila správny krok. Pretože vždy keď sa musíme rozhodnúť, urobíme to, čo považujeme za najlepšie. A ak máš občas pocit, že si niekedy zlyhala alebo si urobila rozhodnutie nesprávne, vyhoď túto myšlienku z hlavy.

Vždy sa rozhodneme správne. Zlé rozhodnutia neexistujú. Nech už dopadnú akokoľvek, buď si istá jedinou vecou – to, čo nastalo potom, sa stať malo, hoci to vtedy pre teba nebolo príjemné. Ale vďaka tomu si sa niekam dopracovala. Vďaka tomu si dnes presne takým človekom, akým máš byť…

Autor: Laura F.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sľúb mi, že nájdeš svoje šťastie

Coverphoto: Photo by Tyler Mullins on Unsplash

Facebook komentáre