Mám toho na srdci mnoho. Naozaj by som ťa niekedy chcela stretnúť a pozrieť sa do tvojich očí. Boli by iné, ako sú teraz? Odrážalo by sa v nich niečo, čo už dnes v sebe nemám, alebo naopak – chýbalo by im čosi, čo sa tam udomácnilo až rokmi? Niekedy premýšľam, kam si sa podela… Ty, moja mladšia verzia alebo moje mladšie ja. Viem, že si ukrytá niekde v minulosti a navždy budeš večná v mojich spomienkach.

Pamätáš si na tie roky, kedy si si myslela, že je koniec? Spomínaš si na svoj prvý rozchod, prvé sklamanie v priateľstve, na časy, kedy si nevedela, či zostať v práci, ktorá ťa ničí, alebo si radšej užívať komfort, ktorý ti poskytuje?

pinterest.com

Bilo sa v tebe toľko pocitov, až si sa miestami nazdávala, že z toho zošalieš. Bola si na všetko sama a východisko sa nečrtalo žiadne. Zvláštne je, že keď si na teba spomeniem, v mysli sa prenesiem o pár rokov vzad. Pred očami sa mi premietne chvíľa, kedy stojíš pred dverami nového bytu, za tebou je kopec batožiny, ty roztrasenou rukou vkladáš kľúč do zámky a nasilu zadržiavaš slzy.

Ale ony boli silnejšie…

V tom okamihu som ťa stratila. A našla som seba presne takú, aká som teraz. Tá moja mladšia verzia doteraz stojí pred tými dverami a nevie, ako ďalej. Nevie, čo si počať a ako zvládnuť to, čo sa v jej živote udialo.

Vieš, občas sa jednoducho udejú veci, ktoré neovplyvníme. Také, ktoré nás zničia, pretvoria našu osobnosť tak, že sa zo dňa na deň nespoznáme. Naša stará verzia zostane navždy v našich spomienkach a keď si na ňu spomenieme, pichne nás pri srdci. V istých chvíľach nášho života proste stratíme sami seba. Uvedomíme si, že ak chceme prežiť a ustáť všetko, čo nám skrížilo cestu, nemáme inú možnosť. Len sa stať iným človekom…

Chcem len, aby si vedela, že na teba spomínam rada. No už nepreklínam život ani nikoho tam hore za to, že si nemala možnosť ďalej rásť. Viem, že sme sa museli rozlúčiť. Viem, že vďaka tebe by som dnes nebola tým, kým som. Ak by sa to nestalo, stalo by sa mnoho iného…
Opäť by som zažila veľa bolesti a tvojím odchodom som jej zabránila ku mne preniknúť. Bola si jednoducho príliš dobrá a čestná na to, aby si čelila tomuto svetu.

pinterest.com

Dnes som síce iná, ale…

Dnes už viem, že život je nepredvídateľný. Viem, že ma najviac sklamú tí, na ktorých mi najviac záleží. Viem, že láska je prchavý cit a že nič nie je navždy. Viem, že treba odpúšťať, ale nezabúdať. Viem, že sa netreba báť ocitnúť sa v neznámom priestore a začať odznovu. Viem, že sa všetko raz pominie – to pekné aj to zlé.

A chcem, aby si to vedela aj ty. Ty, moja mladšia verzia, ktorú si stále nosím v sebe. Musela som sa ťa vzdať, aby som dokázala to, na čo som dnes hrdá. A ešte posledná vec… Nikdy na teba nezabudnem.

S láskou… Tvoja staršia verzia

Autor: Mim

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Jedno prepáč nestačí

Coverphoto: picjumbo.com

Facebook komentáre