Dnes si inou ženou, ako si bola včera. A nie si ani tou istou osobou, ktorá stála pred tebou v zrkadle pred rokom. Nie si taká istá v ničom a je to tak v poriadku. Zmena je dobrá a je súčasťou tvojho života… Celý život strácame, dostávame, meníme svoje rozhodnutia a práve to robí náš život iným. My a naša zmena.

Dnes si silnejšia, ako si bola. Dnes vieš, čo chceš, a máš odvahu opustiť to, čo ťa ničí. To, čo je tvoj jed, nie liek, ktorý si si myslela, že ti vylieči dušu. 

Dnes sa už viac nebojíš. Nebojíš sa zvoliť si svoj cieľ. Naučila si sa dúfať, veriť a nie si byť vždy všetkým istá. Nebojíš sa riskovať, lebo to stojí za to. Dívaš sa na spôsoby, akými to všetko zvládneš, už sa viac nevyhováraš na dôvody, prečo to nejde.

pinterest.com

Dnes si krásna a cítiš sa krajšie ako predtým…

Vtedy, keď si čakala na moment, kedy ti to niekto povie a aj tak si sa necítila dobre, vo svojej vlastnej koži. Dnes vieš, že nemusíme byť perfektní na to, aby sme sa cítili dobre. Nemôžeme byť, perfektnosť je príliš únavná a často falošná. Pretože každá krásna vec na svete má svoju chybičku krásy. A presne tak je to správne. Dnes to už vieš, preto sa neskrývaš, preto sa nehanbíš, vyjsť A ŽIŤ SVOJ ŽIVOT.

Muži, ktorí s tebou hrajú hry, ti dnes už nemajú šancu ublížiť. Pretože už poznáš rozdiel medzi tým, ktorý ti chce dobre, a tým, ktorý chce to dobré len pre seba. Dnes vieš, že si zaslúžiš niekoho presne takého, aká si ty. Muža, ktorý bude stáť pri tebe, aj keď práve nemáš svoj deň…

Naučila si sa vážiť si, čo máš. Naučila si sa hovoriť ďakujem a nebrať všetko ako samozrejmosť.

Dnes sa snažíš viac chápať. Chápať iných a rozhodnutia iných ľudí, aj keď s nimi nesúhlasíš. Vieš, že každý má pred sebou svoju vlastnú cestu, a má ju len vo svojich rukách.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Niekedy to nie je o zabudnutí

Dnes už vieš, kto je tvojím priateľom a kto sa na neho iba hral. Vieš, že spoločná minulosť vás bude navždy spájať a je to v poriadku. Už sa ju viac nesnažíš zabudnúť, nesnažíš sa zabudnúť na priateľov, ktorých tak už viac nemôžeš nazývať. Dnes si vysporiadaná s tým, čo sa stalo, a jediné, čo si zmenila, je, že si svoje srdce pre nich už zavrela.

pinterest.com

Dnes sa už netrápiš…

Nepremýšľaš nad tým, čo bolo a prečo sa to stalo práve tebe. Dnes sa usmievaš a neskrývaš za tým úsmevom žiadne slzy, pretože už nemáš prečo plakať.
Dnes už vieš, ako milovať, ako odpúšťať, ako mať rada samú seba a hlavne vieš, ako byť šťastná, vieš žiť. Už vieš, že máš milión dôvodov to nevzdať a máš pre čo žiť.

Dnes máš krásny deň, ktorý patrí len tebe a ty vieš presne, čo s ním. Pretože už viac neblúdiš, nehľadáš, vieš, že všetko, čo si ťa má nájsť, si ťa nájde a cestu, po ktorej ideš… určuješ už len ty. Podľa toho, čo chceš ty a nie niekto iný. Vieš, že cieľom je cesta, že zmena je dobrá. Akoby sme mohli byť takí istí, keď každý deň, ktorý žijeme, nás naučí niečo nové. Je fajn byť iným a nerobiť tie isté chyby, vedieť, že sme najskôr museli prejsť peklom, aby sme vedeli, že to nie je to, čo chceme, že chceme niečo iné. Že existuje niečo lepšie, niečo, čo nás bude robiť šťastných…

A každá láska, ktorú prežijeme, každá bolesť, ktorú pretrpíme, nás mení. Z nás urobí iných ľudí, akými sme boli predtým, než sme toto všetko poznali a zažili…

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre