Bola to ťažká skúška, to priznávam. Tak ako za školských čias, tak aj s tebou som chcela uspieť na výbornú. Vždy som bola perfekcionistka, ktorá sa vyhýbala tvrdým pádom a do všetkého vložila maximum. Nechcela som sa vzdať, snažila som sa až do úplného vyčerpania. No tým som len šla sama proti sebe.

Vďaka tebe som pochopila, že aj keď mi niečo v živote nevyjde, neznamená to, že som prehrala. Ale môže to značiť napríklad to, že nejdem dobrou cestou. Že chcem získať niečo, čo mi nie je súdené, a tak sa život snaží vytrhnúť mi z rúk to, čo v nich tak pevne držím, pretože vie, že ku mne patrí niečo iné a lepšie.

pinterest.com

A tým niečím si bol práve ty…

Ani neviem, kedy som sa do teba zamilovala. Asi to prišlo potichu a nebadane a ja som si len jedného dňa uvedomila, že mi na tebe záleží a neviem ťa vyhnať z mojej hlavy. Ty si mi tvrdil, že to vnímaš rovnako, a ja som tomu verila.

No prešli roky a začala som cítiť, že nás nezastihla len obyčajná kríza. Od začiatku som vedela, že to postupom času nebude všetko také ružové a že každým dňom sa vášeň bude z našich sŕdc vytrácať. S tým som sa zmierila a snažila som sa náš vzťah stále oživovať, aby sme sa vyhli tomu, že raz zistíme, že sme ho vlastne zaživa pochovali.

Ale naďalej som tajne dúfala, že láska v našich srdciach zostane a na rozdiel od vášne sa nikam nevyparí. Neskôr som však mala pocit, že ty po mojej snahe doslova šliapeš a zahadzuješ ju. Hoci si vravel, že je všetko v poriadku, ja som vedela, že mi nevravíš pravdu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ani spolu, ani sami

Boli dni, kedy som si myslela, že je to moja chyba.

Mala som kvôli tomu výčitky, veď ja predsa nie som zvyknutá prehrávať a vzdávať sa. Mne v živote veci vychádzajú podľa mojich plánov a nikdy nezlyhávam… Hm, dnes sa pri tej spomienke len usmievam. Bola som mladá, plná ideálov a myslela som si, že všetko na tomto svete môžem ovplyvniť.

pinterest.com

Si mojou životnou lekciou. Aj napriek sklamaniu a bolesti, ktoré som v duši kvôli tebe cítila, musím povedať, že to trápenie stálo za to. Naozaj… Ty si ma naučil, že nie každé zlyhanie, ktoré pocítim, musí byť zapríčinené mnou. Niekedy sa život uberie smerom, akým nechceme, a nie je to nikoho chyba.

Jednoducho sa to stalo a jediné, čo mi zostáva, je zmieriť sa s tým. Odplakať si niekoľko nocí a začať si zliepať svoj život odznova. Stáva sa to. A naučila som sa to akceptovať.

Bolesť sa z mojej duše pomaly vytráca…

Zostáva len ponaučenie, ktoré by som inak nikdy nezískala. Stálo za to. Bez teba by som aj naďalej bola osobou, ktorá si myslí, že dokáže všetko, môže mať všetko a nič sa nemôže domrviť. A za to ti patrí jedno veľké ďakujem, pretože ak by si sa mi nepriplietol do života, vyvíjala by som úsilie aj tam, kde je to úplne zbytočné.

Dnes už viem, že ak niečo nefunguje, jediným východiskom je odchod. 

Autor: Simona Kravčáková

Coverphoto: Photo by Artem Maltsev on Unsplash

Facebook komentáre