Nikdy nedovoľ, aby ťa ostatní ľudia zrážali k zemi.

Nikdy nikomu nedovoľ, aby mal veľkú moc nad tebou a nad tvojim životom. Viem, že je to ťažké pochopiť a možno si teraz hovoríš, o čom tu píšem?! Viem, taká som bola aj ja.

Vždy som mala výčitky, keď ma niekto sklamal, že môžem za to ja.

Ospravedlňovala som sa len preto, aby som upokojila situáciu, v ktorej som sa ocitla. Veľa som odpúšťala len preto, že som sa bála, že ostanem sama. Že stratím všetkých tých, na ktorých mi tak strašne záležalo. A viete čo? Ostala som bez nich.

Myslela som na to, ako veľmi ich potrebujem, až som zabudla na to, čo si sama zaslúžim. Áno, dnes viem akú mám hodnotu a ten, kto ju nevidí, nemá v mojom živote viac miesto.

pinterest.com

Uvedomila som si, že viac potrebujem samu seba ako iných. Prestala som vyhľadávať tých, ktorí prestali vyhľadávať mňa, teda oni sa o to ani nikdy nesnažili, iba ja som si to nahovárala. Prestala som kontaktovať ľudí, ktorým bolo jedno, ako sa cítim. Prestala som čakať na ľudí vo svojom živote, aby mi priniesli šťastie a radosť.

Teraz si ju prinesiem do svojho života aj sama.

Budím sa ráno s nadšením, čo mi nový deň prinesie, dýcham a nič viac nepotrebujem. Som šťastná kvôli tým jednoduchým veciam, pretože práve tie ma napĺňajú. Naučila som sa rozdávať úsmev a lásku druhým ľudom. Naučila som sa hľadať vo všetkom svetlo a zistila som, že keď ho nemám v sebe, nenájdem ho nikde inde a v nikom inom. Naučila som sa žiť sama so sebou a byť si tým najlepším partnerom a priateľom. Milovať tak veľmi samu seba, ako som milovala ľudí, ktorí ma aj tak nakoniec sklamali. Zabudla som na všetko, čo mi neprinášalo šťastie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Venované mužovi, ktorý ma zranil

Dnes vám ďakujem. Bez vás by som nespoznala svoju hodnotu. To, ako veľmi milujem život a samu seba. Ďakujem, že ste mi pomohli spadnúť dole, kde som našla svoju hodnotu a vyškriabala som sa hore oveľa silnejšia ako kedykoľvek predtým. Milujem svoj život viac ako kedykoľvek predtým. Milujem svoje jazvy, ktoré ste vo mne zanechali.

Po tom všetkom viem, aká silná dokážem byť. Zo všetkého som sa dostala sama. Nikto mi nepomohol. Nepodal ruku a nezdvihol ma zo zeme. A keby som to mala prežiť znova, vybrala by so si znova túto cestu, pretože ma naučila ako najviac rásť a byť tou ženou, akou som vždy chcela byť. Spolieham sa sama na seba, pretože viem, že ja som tá osoba, ktorú nemôžem sklamať. Nie kvôli ľudom, rodine, kamarátom, ale kvôli sebe. Žiť život, na ktorý som hrdá a keď zistím, že to tak nie je, mať silu to zmeniť.

Ty si ta jediná osoba, na ktorej záleží. Budeš so sebou žiť až do konca. Miluj seba, miluj život. Miluj všetko čo ti prinesie. Nesnaž sa ho nenávidieť. Je to boj, ale bude to stáť za to, ver mi. Tak, ako sa dostala zdola každá jedná z nás, dostaneš sa aj ty. Len sa neprestaň milovať…

AUTOR: Radka Radičová

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre