Zlomené srdce nepotrebuje nič viac, len vedieť, že na to všetko, čo práve cíti, nie je samo. Že nie je jediné na celom svete. Pretože občas nám v ťažkých časoch nepomôžu slová ani skutky druhých. Niekedy naozaj pomôže iba to, ak vieme, že niekto z nášho okolia prežil niečo podobné. Rozumie nám. Vie, čo práve zažívame. Dokáže sa vcítiť do našej kože… Keď som po prvýkrát našla Myšlienky zlomenej duše, napadlo mi, že to musel písať niekto ako ja. Niekto, kto zažil bolesť, našiel v sebe silu ju poraziť a dnes pomocou niekoľkých slov pomáha druhým.

Môžeš si byť istá, že jediná láska, ktorá ťa nikdy nezraní, je tá, ktorú cítiš sama k sebe.

Nie, nechýbaš mi ty… Chýba mi moje staré ja, ktoré vedelo byť šťastné aj bez teba.

Neodišla som preto, že by ma tvoja prítomnosť po tom všetkom zraňovala. Musela som odísť, pretože chcem, aby si to pochopil… Aby si si uvedomil, čo všetko mojím odchodom strácaš.

Ak sa k tebe vrátia, vždy si spomeň na to, ako si sa cítila, keď odišli.

Niektorí ľudia ma zranili spôsobom, aký som si nezaslúžila. No dnes už viem, že sa to stalo preto, že som ich ja milovala spôsobom, ktorý si nezaslúžili oni…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zmyselná a krehká hra slov i metafor – citáty od Nikity Gill

Smutné je, že až časom zistíme, kto si našu lásku zaslúži a kto zasa nie.

Aj keď to dnes bolí, nikdy neľutuj chvíle, kedy si sa cítila šťastná.

To, aká úprimná a čistá tvoja láska bola, zistíš vo chvíľach, kedy vo vnútri krvácaš a tvár ti zdobia slzy. No ty si stále budeš priať iba jediné… Aby ten, kto ti zlomil srdce, bol šťastný.

Niekedy stačí iba jedna jediná pieseň na to, aby sa vrátili tisícky spomienok…

Pravá láska dokáže zmeniť tvoj život od základov. A tá, ktorá pravá nie je… Od základov zmení teba.

Môžeš si byť istá, že nikdy nezabudneš len na tri typy ľudí. Na tých, ktorí ti v ťažkých časoch pomôžu. Na tých, ktorí od teba v ťažkých časoch odídu. A na tých, ktorí ti tie ťažké časy spôsobia…

Pamätaj, že je vždy lepšie byť sama než sa cítiť ignorovaná a nepochopená.

Omnoho viac myšlienok, ktoré ulahodia zlomenej duši a doráňanému srdcu môžete nájsť na instagramovom profile @brokenthoughtsoul.

Facebook komentáre