Všetko sa to začalo v septembri minulý rok, bola som sklamaná z rozchodu a ty si mi napísal, vlieval si mi do žíl nádej, že všetko bude v poriadku. Po čase sme sa začali stretávať a stali sa z nás kamaráti, no zrazu som cítila, že mi chýbaš, keď pri mne nie si, a že dni, keď si odporný mi len veľmi ubližujú.

A zrazu som vedela, že som zaľúbená.

Priznám sa, nechcela som sa do teba zaľúbiť, no potom si ma rozosmial a zostal si, aj keď som plakala, kričala a bola neznesiteľná. A potom si ma pobozkal, nečakala som to. Bol to ten bozk, pri ktorom cítiš všetko v jednej sekunde. A vtedy som vedela, že z teba sa tak ľahko nedostanem.

pinterest.com

Začali sme spolu chodiť, ale náš vzťah sa vlastne začal len blbou stávkou. Tak ako mohol skončiť šťastne? Ale nikdy v živote by som nečakala, že mi takto ublížiš, že mi tak podrazíš kolená, že kvôli tebe budem tak veľmi trpieť.

Naša láska bola jedna z tých, ktoré sa ani nikdy nemali začať, pretože bola pre nás len sklamaním. Ty si sa nevedel zmieriť s tým, aká som, lenže ja som taká. Niekedy nemám náladu a potrebujem osobu, ktorá ma rozosmeje.
Niekedy sa hnevám na celý svet a potrebujem len objatie. Niekedy ma dobieha minulosť, ktorá ma trápi. Niekedy som podráždená a nemám absolútne na nič náladu. Niekedy nemám čas, niekedy veľmi plačem, niekedy potrebujem zablúdiť v minulosti a pospomínať na to, čo bolo.

Ale veľmi milujem a keď milujem, neviem jednoducho odísť a zabudnúť. Náš vzťah bol založený na klamstvách, tak ako mal byť šťastný? Veď si ma namotával na klamstvá, vravel si, ako si sklamaný z lásky, ako ti tie ženy ubližovali, ale podľa mňa si sa nikdy nepozrel na seba. Nepozrel si sa aký si sebecký, žiarlivý a majetnícky. Pretože ja nie som vec, ja som žena! Ja som nepotrebovala, aby si na mňa kričal, keď som niečo pokazila, vtedy som potrebovala len objatie.

Nepotrebovala som, aby si sa na mňa hneval, keď ti rozprávam o minulosti, vtedy som len potrebovala, aby si ma vypočul. Nepotrebovala som, aby si sa vzdal svojich snov a kamarátov, potrebovala som len, aby si mi bol verný. Nepotrebovala som ťa každý jeden deň, len som proste bola pri tebe šťastná. Nikdy som ti o sebe nemusela všetko povedať, ale povedala som, lebo som ti verila. Bol si mojou láskou ale aj mojím sklamaním. Ďalším sklamaním v mojom živote…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sila jednej ženy

Bola som ti verná celý čas, nerozmýšľala som nad inými mužmi a verila som, že nám dvom to vydrží a že budeš posledný. Ale ako som ti mala veriť, keď si ľuďom rozprával, že rozchod so mnou by ťa nemrzel? Tak dúfam, že teraz ťa už nič nemrzí a že si šťastný.

Ja sa opäť postavím na nohy, po všetkých tvojich klamstvách, nadávkach, po tom, čo si mi urobil, sa aj tak postavím na nohy. Možno to nebude hneď, teraz ani zajtra, ale jedného dňa budeš len spomienkou. Pretože dnes už viem, že jedného dňa v mojom živote bude muž, ktorý ma bude milovať takú, aká som, ostane pri mne aj v tých zlých časoch, bude mať rád mojich bláznivých kamarátov, bude chcieť byť so mnou 24/7, bude mi verný a nebude zo mňa robiť svoj majetok. Na toho muža si počkám. A možno nakoniec jedného dňa budem šťastná.

pinterest.com

Aj keď, priznám sa, vždy k tebe budem niečo cítiť, no teraz potrebujem, aby tú bolesť, ktorú si spôsobil ty, vyliečila láska niekoho iného, pretože dnes už viem, že každú bolesť dokáže vyliečiť iba láska. A tebe želám veľa šťastia, dúfam, že jedného dňa nájdeš ženu, ktorá ti bude tolerovať všetko, tie tvoje meniace nálady, tvoju žiarlivosť, tvoj pocit, že ju potrebuješ vlastniť.

Ale napriek všetkému som ťa milovala. Priznám si to, ja nie som ty. Ja nikdy nepoviem, že si bol najväčšou chybou v mojom živote a nikdy ti nepoviem, že to bolo len strácanie času, pretože žiadny človek a žiadna chvíľa v našom živote nie je stratou času. Všetko nás má niečo naučiť. Len ja sa teraz musím znovu naučiť veriť ľuďom a veriť, že ma niekto dokáže ľúbiť.

A viem, že mi to potrvá dlho. Ale tebe prajem šťastie. . .

coverphoto: Photo by Alexander Popov on Unsplash

AUTOR: Natka

Facebook komentáre