A tak ako pred rokmi, tak aj dnes. Sedím tu zas a raz sama, bez teba. S hudbou, s pár slovami na papieri. Pamätám si dni, kedy som hľadala toho pravého v nepravom. Prehrávala som si rovnaké slová, prehrávala som si rovnaký deň, hľadala v ňom to pravé. Každý deň som dúfala, že sa moje sny stanú realitou. Zabúdala som na seba, videla vidinu teba, nás, modlila sa za ňu.

Až som sa stratila úplne…

A zrazu prišiel ten deň. O ktorom som každý deň snívala, modlila sa zaň. Zrazu prišiel deň, kedy ty si bol pripravený na vzťah. Zrazu si bol schopný ľúbiť, zrazu som mala byť tá pravá, o ktorej si mi rozprával… Avšak. Nie.

unsplash.com

Ja som to nebola. Au. Našiel si si pravú, novú, inú. Môj svet sa rozbil, môj svet zhorel, môj svet, ty, prestal existovať. Nevedela som dýchať, nevedela som plakať, nevedela som kričať. Všetko prichádzalo naraz, až som netušila, ktorú emóciu mám uvoľniť skôr. Toľko slov o tebe povedaných, toľko lásky som ti darovala, toľko času. 

Čakala som na teba…

Dočkala som sa, opustil si ma, teda nádej v nás, v teba, v seba. Stratila som niečo, čo som nikdy nemala. Stratila som niekoho, kto nikdy nebol môj. Stratila som seba pre niekoho, kto mi narozprával slová, a ja som čakala na činy.

Ako ukončiť vzťah s niekým, kto ho s vami nikdy nechcel mať?
Ako ukončiť vzťah s niekým, kto nikdy nebol s vami vo vzťahu?
Ako ukončiť vzťah s niekým, kto Vás NIKDY nemiloval?

Moc ťažko sa mi dýcha, moc ťažko sa mi zaspáva o to ťažšie vstáva, keď viem, ako sa na ňu pozeráš, keď viem, ako s ňou zaspávaš, ako s ňou vstávaš, zatiaľ čo ja som tu. Sama, bez teba a zrazu bez myšlienok na teba. Nepatríš mi, nepatria mi myšlienky, nepatria mi sny o tebe. 

unsplash.com

Patria inej, a ja to musím nechať všetko jej… 

Nemôžem a ani nechcem si to odložiť. Všetky tvoje slová, nemuseli byť klamstvom, ale zmenili sa, tie slová patria inej, nie mne. Všetky tie slová, všetky tie spomienky, všetky tie sny, všetky tie pohľady a bozky zabalím do jednej obálky a pošlem jej. Patria jej ako aj ty. Mne zostáva len utrieť si posledné slzy, zostáva mi napísať ti posledné slová, ktoré ti nikdy nepoviem, a usmiať sa.

Áno, mala by som sa tešiť, že som ťa mala za klamára, ktorým si nebol. Vieš ľúbiť, len si nevedel ľúbiť mňa. Vieš byť oddaný, len si nebol verný mne. Vieš byť dobrým človekom, len nie pre mňa. Vieš byť všetko pre niekoho a teraz musíš byť ničím pre mňa. 

A možno raz sa dozviem, že ty si nebol ten pravý pre mňa, i keď ja som po celé roky bola tá pravá pre teba… 

Možno tam niekde čaká niekto, kto už od prvej sekundy bude vedieť, že moje hnedé oči sú tie najkrajšie, aké kedy videl, že môj úsmev bude pre neho slnkom, a nebude pochybovať, či ma dokáže ľúbiť či nie. Nebude sa pýtať sám seba, že či je pripravený, či nie, lebo pri našom prvom pohľade bude vedieť, že toto je to, čo vždy chcel. Možno.

Dovtedy sa učím žiť sama pre seba. Viac sa usmievať a priať tebe lásku, ktorú som ti chcela dať ja. Ak ty si nevidel to, čo sme mohli mať my, nemôžem ja vidieť to, čo máš teraz ty. Sme dva rôzne príbehy, ktoré sa skončili už pred pár rokmi, ale niekedy viera v nás, nádej je silnejšia a vytrvalejšia a potrebujeme jeden moment. 

unsplash.com

Mám ho a prajem každému, aby prišiel aj ten jeho moment… 

Otvorenia či ukončenia. Dnes viem, že som ho potrebovala. Dnes viem, že som si ho zamilovala. Dnes viem, čo si zaslúžim. Dnes to viem, priala by som si, aby som to vedela skôr. Avšak niekedy potrebujeme zostať stáť v búrke, aby sme mohli vidieť dúhu. 

Nezostáva mi nič iné len nová nádej v nové začiatky. Potrebujem a chcem nádej, že táto nekonečná búrka, ktorá sa skončila, mi prinesie dúhu, potrebujem nádej, že všetka tá bolesť nebola zbytočná, všetok ten čas, ktorý som ti venovala, nebol zbytočný, a zatiaľ čo ja som čakala, niekto tam niekde bežal za mnou a dobieha ma, aby mi pomohol zlepiť tie posledné črepy, ktoré mi zostali. 

Aj keď ma to bolí, aj keď neviem dýchať, nádej ma neopúšťa, lebo ak nás opustí nádej, čo nám potom zostane? Nádej je láska, nádej je jediné, čo v srdci chcem vždy mať, nádej v lásku, nádej v lepší koniec, aj keď to nie je ten, o ktorom som snívala. Mám nádej, že ešte stále môže prísť lepší, krajší a dokonca možno aj ten vysnívaný… Aj keď úprimne… Ak si ma niekto nedokázal vybrať pri mojom prvom pohľade, nechcem, aby si ma vybral pri mojom poslednom. Verím v tú najkrajšiu dúhu po tejto dlhej a nekonečnej búrke. Mám nádej.

Autor: Michaela

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Povedzme si zbohom

Coverphoto: Photo by Maksim Istomin on Unsplash

Facebook komentáre