Viem, že občas je to ťažké. Že dni plynú rýchlo, problémy narušia ich bežný chod, že občas je ťažké spomenúť si, ako málo prejavujeme svoju lásku. Viem, že po mesiacoch vzťah skĺzne do stereotypu a že zabúdame, aké krásne to bolo na začiatku. Viem, že vzťahy sa časom menia, že nič nie je večné a že city podliehajú času. Viem, že nestratiť motiváciu snažiť sa o toho druhého naveky je náročné, priam nemožné…

No zároveň viem, že je to dôležité. Že je dôležité občas si na toho druhého len tak spomenúť a vidieť ho očami čerstvo zamilovanej osoby. Viem, čo s človekom spraví, ak ho láska aj po rokoch prekvapí, ak ho z ničoho nič rozosmeje, ak mu po dlhom čase ukáže, že je stále skutočná a prítomná…

unsplash.com

Preto si skúsme jeden na druhého občas len tak spomenúť… 

Skúsme sa preniesť do spoločných začiatkov, kedy všetko bolo úplne iné, a hoci láska bola čerstvá a neistá, isté bolo to, že obom na nej záleží. Skúsme tomu druhému len tak z ničoho nič vyčarovať úsmev. Rozosmiať ho, prekvapiť maličkosťou, ktorá prebije aj opar všedných stereotypných dní. Skúsme si povedať, že aj keď sa mnoho zmenilo, stále by sme si mali nájsť čas na to, aby sme si veľa vecí všimli. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Získal si si ma slovami a stratil skutkami

Aby sme včas zachytili niekoho smútok a našli v sebe odhodlanie niečo s tým urobiť.
Aby sme sa aspoň občas porozprávali o všetkom a o ničom a neriešili len to, čo sa práve javí ako dôležité.
Aby sme nikdy nedovolili, že si ten druhý prejde búrkou bez toho, že si to všimneme.
Aby sme sa nikdy neocitli vo fáze, že sa jeden druhému vzdialime, hoci žijeme spolu, no zároveň len jeden vedľa druhého.

unsplash.com

Skúsme sa aspoň občas správať ako na začiatku… 

Pretože len vtedy budeme mať záruku, že sa nič nikdy neskončí. Pretože práve v týchto okamihoch spočíva tá dôležitá esencia každého vzťahu. Že toho druhého uistíme, že hoci už od zoznámenia uplynulo veľa mesiacov či rokov, stále je našou snahou byť mu nablízku a nepredstavuje pre nás žiadnu samozrejmosť. 

Nie, láska nie je postavená na veľkých veciach. Skutočne si nežiada veľa. To, na čom jej záleží, sú maličkosti. Úplné banality, ktoré však so sebou prinášajú veľa dôkazov. Dôkazov o tom, že sme stále nezabudli, čo znamená milovať. 

Dôkazov, že si stále uvedomujeme, že hoci nás dnes spája stereotyp, my sme tými, ktorí mu nedovolia, aby nás raz nakoniec rozdelil.

Coverphoto: Photo by Alireza Esmaeeli on Unsplash

Facebook komentáre