Milý expriateľ… Ubehla už nejaká doba, odkedy nie sme spolu, odkedy netvoríme pár. To však nič nemení na tom, že si do môjho života patril, takže mi nikdy nebudeš úplne ľahostajný. Ale rada by som ti povedala niečo iné… Chcem, aby si vedel, že bez ohľadu na to, ako sa náš vzťah skončil, som si nikdy nedovolila o tebe hovoriť nič zlé.

Nehovorím, že som v zlosti najbližším kamarátkam nepovedala na teba pár škaredých slov, no nikdy som o tebe nerozširovala niečo, čo by pravda nebola.

Hovorí sa, že charakter človeka/partnera sa ukáže najviac až po rozchode. Nikdy som tomu nerozumela, pretože nech to znie akokoľvek neuveriteľne, nikdy som nebola iná počas vzťahu ani po ňom. Klamala by som, ak by som o tebe po rozchode nikdy nepovedala nič škaredé, no všetko bola pravda. A hlavne, nehovorila som to každému druhému človeku na ulici, hovorila som to tým najbližším, ktorí nemali za potrebu posúvať ďalej citlivé informácie z nášho vzťahu.

Rozišli sme sa z dôvodu, že sme si skrátka nesedeli a neboli sme pre seba stvorení…

pinterest.com

Jednoducho sme sa mali stretnúť a dať dokopy len kvôli tomu, aby sme sa vyliečili z ťažkého rozchodu. Tak to aj bolo. No napriek tomu, hlavným dôvodom, pre ktorý som ti musela dať posledné zbohom a ukončiť náš vzťah, bolo, že si mi nebol žiadnou oporou. Vtedy, keď som ťa najviac potrebovala a prichádzala o člena rodiny, si pri mne nestál. To je dôvodom nášho rozchodu a nie nič iné.

To, čo ma na tom celom však najviac mrzí, že som človek, ktorý nechce mať s nikým zlé vzťahy, aj keby mi ten človek ublížil akokoľvek veľmi. Ubehla už dosť dlhá doba na to, aby som to prekonala, až som si donedávna na malú chvíľu pomyslela, že keby sme sa stretli, dokážeme sa pozdraviť, prehodiť pár slov a popriať si šťastie.

Ako som sa len mýlila.

Toto všetko som si myslela až do včerajška. Do dňa, kedy som sa zas a opäť sklamala. Myslela som si, že nie je možné sklamať sa v niekom, s kým nie som v najmenšom kontakte, no mýlila som sa. Zistila som, že si bol iný, ako som si myslela.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Naberaj silu, aby si raz bola tou silnou

Napriek tomu, že už nie sme skoro dva roky spolu, si schopný o mne rozširovať klamstvá, ktoré si naozaj nezaslúžim. A vieš čo? Nech mám akokoľvek silný momentálny vzťah, ja nie som silná natoľko, aby mi niečo také bolo úplne ľahostajné.

pinterest.com

Zdá sa, že aj po dvoch rokoch od rozchodu (iróniou je, že takmer presne), si bol dôvodom prebdenej a preplakanej noci.

Neprajem ti nič zlé, nechcem ti ani pokaziť tvoj momentálny vzťah. Nie som taká a nikdy nebudem. Chcem len, aby si si uvedomil, že to, čo si o mne narozprával a presvedčil o tom celé okolie – že žena, ktorú si kedysi tak veľmi ľúbil, je najhnusnejšou a najzákernejšou ženou, je naozaj smutné.

Dúfam, že si raz uvedomíš, ako veľmi mi aj s odstupom času takéto klamstvá dokážu ublížiť. Najmä, ak sa dostanú do uší niekomu, s kým si buduješ budúcnosť. Zbohom…

Coverphoto: Photo by Daniel Spase from Pexels

Facebook komentáre