Po dlhom čase si sadám za klávesnicu a píšem. Dohnala ma k tomu jedna moja myšlienka. Totiž… V poslednej dobe sa ma ľudia neustále vypytujú otázky typu: Prečo dievča, ako si ty, je samo? Ale ja nie som sama… Byť slobodná neznamená byť sama. Nechápem, prečo si ľudia automaticky myslia a vytvárajú ideu o tom, že žena bez muža nedokáže byť šťastná. Svet sa predsa netočí len okolo mužov. Každý občas potrebuje byť chvíľu sám. 

A možno nie chvíľu, ale aj niekoľko mesiacov či rokov. Sám dovtedy, kým sa nenaučí niektoré veci, ako napríklad mať rád samého seba a naučiť sa žiť sám so sebou. Je to také klišé… Ale pravdivé a po rozchode nie veľmi jednoduché. 

pinterest.com

Trvalo mi nejaký čas, kým som si to uvedomila… 

Trvalo mi, kým som sa to naučila. Nechcela som to prijať. Mala som pocit, že len muž mi dokáže dať lásku a urobiť ma šťastnou. Mala som pocit, že som stratila svoj zmysel života. Zmýlila som sa! Šťastné sa predsa musíme v prvom rade cítiť my samy. 

Nauč sa byť šťastná sama so sebou, a keď sa tak stane, osud ti pošle niekoho, kto sa k tebe pridá. Veď naše šťastie predsa nemá byť v rukách iných ľudí. 

Po čase som sa začala tešiť z maličkostí. Z priateľov, pekného počasia, dobrého jedla, kávy či dobrej knihy alebo hudby… Vždy som bola zvyknutá mať niekoho po svojom boku. Dlhé roky. Ja ako mladá žena, ktorá má takmer celý život pred sebou, som sa učila byť slobodná. 

A nakoniec som sa to aj naučila… 

Veď nič iné mi ani nezostávalo. Začala som sa venovať konečne sebe. Spoznávať sa. Hľadať svoje záľuby a záujmy. Aj keď sa mi naskytlo niekoľko príležitostí nadviazať nové vzťahy, nebola som na to pripravená. A možno bola, len ma nikto neočaril. A nie, nie som náročná, len sa nedám dokopy s niekým len preto, aby som nebola sama. 

pinterest.com

Kedysi som bola typ ženy, ktorá sa vedela ľahko zamilovať. Zamilovať na prvý pohľad. Z minúty na minútu. Bláznivo a bezhlavo. Riadila som sa srdcom. Rozum išiel vždy bokom. Prehliadala som niečie chyby. Lenže už nie som tou, ktorou som bola kedysi. 

Po toľkých sklamaniach si držím odstup… 

Povedala by som, že môj bývalý zo mňa urobil ľadovú kráľovnú, ktorej srdce dokáže roztopiť len on. Už sa neviem tak ľahko zamilovať, ale ak sa to raz stane, bude to silné. Láska je už raz taká. Buď sa doňho zamiluješ hneď, alebo to s ním nemá zmysel. Nemôžeš sa prinútiť niekoho milovať na povel. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nič nie je náhoda

Viem, že ešte dokážem milovať, pretože moje srdce je naplnené láskou… Ale zatiaľ sa nenašiel ten, komu by som tú lásku dokázala zveriť do jeho rúk. Stále naňho čakám a teším sa, kedy ho konečne spoznám. 

Autor: Dominika

Coverphoto: Photo by Anastasia Chazova on Unsplash

Facebook komentáre